• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

halı yıkama atölyesi arıtma tesisi gerekli mi?

tayfun20109

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
halı yıkama
Köyümde Halı yıkama atölyesi açmak istiyorum ama Çevre Şehircilik Bakanlığı atık su tesisi kurmamı istediler biraz araştırma yaptım çok maliyetliymiş bunun için yardım edebilecek veya bi yol gösterebilecek birileri varmi.
Acil bi konu ortada kaldım ne yapıcağımı bilmiyorum geçimimi bu işle sağlıyorum

ilginç......, firmalarda çalışanlardan, şu fiyatlara olur diyenler olmalıydı, iş almak için.
Bu durumda siz firmaları arayıp fiyatları sorun.

---- Otomatik olarak birleştirilen çoklu mesaj ----

Şimdi, forumda hangi kurumlardan kişiler olduğunu daha çok merak ettim.

Bulunduğunuz bölgede Kanalizasyon altyapısı yok ise, Deşarj noktanız için belirlenen parametrelerde arıtma yapabilecek bilecek nitelikte arıtma ünitesi tedarik etmelisiniz . Başka yolu yada çözümü yok.

Yada daha az maliyetli olan foseptik çukuru açtırın, foseptiğiniz dolduğunda il özel idarenin vidanjörüyle çektirip anlaşma yaptığınız (çevre il müdürlüğünün de kabul edeceği) arıtma tesisi ile anlaşma yapıp atıksularınızı başka arıtmaya gönderin

tayfun bey bu konuda size yardimci olabilirim 12 yılımı verdim biyolojik ve kimyasal arıtma da tesis kurma devreye alma yeriniz varsa arsa ön çöktürmeyle bu işi cok uyguna hallederiz 2 pompa tamamdır. bu arada köy nerde saygilar

hasan bey foseptik dedinizde bu işin kolay yolu sektörler yillar gectikce kapasite artiyor bu da simdi bir vidanjör 2 yil sonra m3 artiyor 5 vidanjör oluyor maliyet artiyor ama aritma sisteminde elde edilen su kullanila biliyor paypas ve kaliteli su. çamurunu veriliz sadece bu kadar

devlet aritma tesisi yap demis sizde bize sordinuz teşekkür ederiz