• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hangi meslek grupları erken emekli oluyor ?

Emre Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ESART A.Ş.
Merhabalar; isg uzmanlığı konusunda pek bilgili değilim ama merak ettiğim bir konu var.Hangi meslek grupları erken emekli olabilmektedir? Neden erken emeklilik kapsamına girmektedirler?

isg bildiğimden değil de radyoloji çalışanları (uzun süre radyasyona maruz kalma sebebiyle) erken emekli olabiliyordu sanırım (ya da tazminat mı alıyorlardı :confused: öyle kalmış aklımda)

Yanlis bilmiyorsam meslekteki yipranma paylarina gore degisiyor. Agir sanayi, radyoloji, denizalti kaynakciligi ve dalgiclar, hostesler falan var. Kadinlarin dogum sayisina gorede emeklilik hak etme muhabbetide buna dayaniyordu galiba

Şu ana kadar beklediğim (daha doğrusu) istediğim cevap gelmedi.Biri de arıtma tesisi çalışanları demedi hem biyolojik hemde bir sürü kimyasala maruz kalıyorsunuz diyerek :)

Yok sadece istediğim o.Yani bizim gibi arıtma tesisi çalışanlarına erken emeklilik yok malesef.Ama olmalı bence.Kendi işim diye söylemiyorum

@Emre Özer
:koptum: ben de nasıl gözümden kaçmış diye üzülüyordum :p
şaka bir yana da gerçekten kimyasallara maruz kalma olayından dolayı kabul edilebilir bir durum erken emeklilik..taraf tuttuğumdan değil..çok tarafsızım şu an :krnz: