Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hangi ticaret sicil gazetesi

Konu, 'ARŞİV' kısmında environ tarafından paylaşıldı.

 1. environ

  environ CMNet Üyesi

  Arkadaşlar, danışmanlığını yaptığımız bir tesis için hangi gazeteyi yükleyeceğime karar veremedim. Tesis 1992de başka bir firma tarafından kurulmuş, ancak bizim firma tarafından 2010 yılında devralınmış. DEvralındığı tarihli gazeteyi girersem; çed, gürültü, yapı kullanma izin belgesi gerekecek. Bu durumda olan varmı?
   
 2. Riday

  Riday CMNet Üyesi

  Cevap: hangi ticaret sicil gazetesi

  iki gazeteyi de yükleyin , 2010 yılında su kısıden su kısıye devredılmıstır gıbı bırde yazı yazın ımzalatın fırma yetkılısıne onu da ek olarak yukleyın
   
 3. environ

  environ CMNet Üyesi

  Cevap: hangi ticaret sicil gazetesi

  adres aynı, şirket devri var. vergi no değişmiş
   
 4. environ

  environ CMNet Üyesi

  Cevap: hangi ticaret sicil gazetesi

  Bu durumda çed, gürültü, yapı kullanma izni muafiyetlerini alabilecekmiyiz
   
 5. Riday

  Riday CMNet Üyesi

  Cevap: hangi ticaret sicil gazetesi

  ıkı gazeteyı yukleyıp bırde devrının yapıldıgına dair bır yazı yuklersenız sorun olmaz dıye dusunuyorum.

  (bızdede oyle bır durum oldu fabrıkanın satısı yapıldı tapuyu, satısının yapıldıgına daır yazı ve gazetesını ekledık,iş akış şemasında tesıs bılgılerıne de durumu ızaheden bır yazı ekledık gfb basvurunda bulunduk)
   
 6. environ

  environ CMNet Üyesi

  Cevap: hangi ticaret sicil gazetesi

  Teşekkür ederim. Bizimki de olur umarım.
   
 7. Riday

  Riday CMNet Üyesi

  Cevap: hangi ticaret sicil gazetesi

  çed, yapı kullanma ıznı bınaya verılıyor adres degısıklıgı olmadıgına gore devrıyle ılgılı bı yazı da yuklersenız sorun olmaz muaf olursunuz dıye dusunuyorum.
   
 8. environ

  environ CMNet Üyesi

  Cevap: hangi ticaret sicil gazetesi

  Çok teşekkür ederim
   
 9. Orkun Mumcu

  Orkun Mumcu CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaslar danışmanlık firması olarak bazı konularda sorunlar yaşamaktayız bu sorunları altta sıralı olarak görebilirsiniz.Çözüm önerilerinizi ve yapılması gerekenleri bildirirseniz eksikliklerimizi gidermek ve zaman kaybetmeden doğru işlem yapmak adına büyük bir adım atmış oluruz.Lütfen dikkate alınız.Sunacağınız çözüm önerileri için şimdiden teşekkür ederim.
  1-İşletmeden alınması gereken ortak belgeler kapsamında ‘ticaret sicil gazetesi’ şahsa ait işletmelerde bulunmuyor.Bunun yerine işletmelerde esnaf ve sanatkarlar odasından alınan sicil gazeteleri bulunuyor.Fakat sistemin bu sicil gazetesini kabul etmediği söyleniyor ve biz de hata yapmamak adına bu belgeyi sisteme yüklemiyoruz.Bu durum çok sık karşımıza çıkıyor ve doğru bilgiyi aramaktayız.Nasıl bir yol izlemeliyiz?
  2-Şahsa ait bir tesis(taş ocağı) yine şahsın ortağı Merhabalar Fatıh bey fırma olarak bazı sorunlarla karsılaşaktayız bu sorunları altta sıralı olarak olduğu bir şirket tarafından işletiliyor.Bu tesiste ortak belgelerin alınması aşamasında alınan ’ çed gerekli değil kararı ‘ şahsın kendisi adına düzenlenmiştir.Fakat diğer ortak belgeler şirket adına mevcut bulunmaktadır(ticaret sicil,kapasite raporu/muaf belgesi vb.).Bu durumda bütün belgelerin şahıs adına olanlarını mı talep etmeliyiz yoksa şirket adına olanları mı talep etmeliyiz?Şahıs adına olan belgeyi şirketle ilişkilendirip(şahsın şirket ortağı olduğunu belgelendirme,şahsın işletme haklarını şirkete devrettiğine dair sözleşme)diğer belgeleri şirket adına olanlardan oluşturmak suretiyle mi sisteme yükleme yapmalıyız?Nasıl bir yol izlemeliyiz?
  3-Bütün işletme hakları özel bir şirkete devredilmiş olan Devlet Karayollarına ait bir taşocağının GFB başvurusunu ve izin işlemlerini danışmanlık firması olarak biz yapabilir miyiz? Yapabilirsek yine belgelerin yüklenmesi aşamasında ortak belgeler talep edilirken şirketin belgeleri üzerinden mi işlem yapılmalıdır ve yapmamız gereken ekstra bir işlem var mıdır?Nasıl bir yol izlemeliyiz?
  4-Sözleşme imzalama aşamasında olduğumuz bir devlet hastanesi bulunmaktadır.Devlet hastanesinin ticaret sicil gazetesi bulunmamaktadır.Sistemde bu yüklenecek belge yerine nasıl bir belge yüklemeli hastaneden ne talep etmeliyiz? Nasıl bır yol izlemeliyiz?
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları