• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hastane için endüstriyel atık yönetim planı örneği

@yigiten
Evet yenilenmiş format ,, ben 2013 ekim gibi hazırladım il çevre bizzat benim yayınladığım formattan istedi o sebeple.

Ben de şimdi gördüm değişen formatı, oldukça yalın olmuş ama burda da gelecek için planlamada kaç seneyi kapsayacağı yazılmamış. 3 yıl olarak kabul edilip yapılması uygun olacaktır, eskisi gibi.

Formatın son haline
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
ulaşabilirsiniz.

arkadaşlar merhaba,
hastanemde rehabilitasyon amaçlı parafin kullanılmaktadır ( eldiven geçirlerek ele parafinde bekletili ve sonrasında eldiven atılır.)Ancak parafinli atık oluşmaktadr. Dolayısıyla parafin atığını 120112 koduyla vermem saçma gibi gelmektedir bana. Sonuçta metal yüzey işlemi gibi birşey diil bu. Sizce nasıl yapayım, bilgisi olan varmı??

GÖKSEL BEY KAMU HASTANESİNDE ÇEVRE GÖREVLİSİYİM. BU FORUMA BELKİ DE ARTIK GİRMİYORSUNUZDUR AMA SİZDEN BAZI KONULARDA BİLGİ EDİNMEK İSERİM MÜMKÜNSE. ÖRNEĞİN KAPASİTE RAPORUNDAN HANGİ YÖNETMELİĞE GÖRE MUAFIZ.

Arkadaşlar aydın ve Kütahya da bulunan 2 hastaneye danışmanlık vermeyi düşünüyoruz danışmanlık hizmeti için ortalama fiyatlarla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Merhabalar arkadaşlar,

Yazılan herşeyi okuyup aşağıya bir şeyler yazmaya çalıştım. Umarım faydalı olmuştur.

Öncelikle İstanbul Valiliğinin yazısı 2013 yılına dair. Günümüzde de hastanelere ait atıklar tüm illerde irdeleniyor. Bu sebeple yapılan denetimlerde de her yıl hazırlanması gereken ünite içi atık planı inceleniyor.

Sakarya ilinde ayrıyeten endüstriyel atık yönetim planı istenmiyor. Sadece bizden her yıl hazırlanan ünite içi atık planına tehlikeli atıklarla ilgili not düşülmesini istediler. Bizde ikisini birleştirerek hazırlıyoruz. Bence bulunduğunuz il müdürlüğüne sorun derim.

Planda yer verilmesi gereken atık gruplarını il müdürlüğü gayet güzelce madde madde açıklamış güzel bir rehber olmuş.

Ekte sunulan endüstriyel atık planı eski formattır. Güncel form Bakanlık sitesinde mevcuttur. (3 yıllık plan denilirken örneğin bu sene sunulacaksa 2015-2016 ve 2017 yılları olacak. Herhangi bir ek istenmiyor.)

Atık yönetimi yönetmeliğinin 18 01 başlığının altı hastaneden oluşabilecek tehlikeli atıkların bir çoğunu içeriyor.

Bazı atık kodları bu madde dışından seçilebilir. (150110, 150111, 150202, 130113, vb bazı kodları sanayilerden örnek alabilirsiniz.) Parafin için şekillendirme ibaresi geçtiği için seçilmesinde sakınca olmayabilir. Bunun için çalıştığınız atık firmasından destek alın. Bizde parafin verdik ama şuan kodunu hatırlamıyorum. Güncel olmamakla ekte yer alan ünite içi atık planına göz gezdirebilirsiniz. Son atık yönetim planı formatına göre değildir, düzenlenmelidir.

Hastanelere kapasite raporu verilmediğine dair bölge ticaret odalarından yazı alınabiliyor.

Ekli dosyalar

• ayp.doc
    152.5 KB · Görüntüleme: 108