Hastaneler için atık yönetim planı...

Göksel Kurtuluş

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
25 Kasım 2009
Mesajlar
786
Beğeniler
485
Şehir
İstanbul
#2
Burada ünite içi atık toplama planı mevcut (bu planil çevreye onaylatılmıyor). Ama bunun yanında tehlikeli ve tehlikesiz atıklar için ayrı ayrı 3 yıllık atık planı oluşturup, il çevreye onaylatmanız gerekir Onların formatını da bakanlığın sitesinden bulabilirsiniz (sitede tehlikeli atıklar için olan var, tehlikesiz için de ona benzer olacak)
 

Dosyalar

Kuzey_61

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
24 Mayıs 2011
Mesajlar
5
Beğeniler
0
#3
Atık Yönetim Planı hazırlanırken her ünite için ayrı ayrı değerlendirme yapılıyor. Hastanelerde mevcut bütün ünitelerde oluşan atık cinsleri ve bertaraf şekilleri belirtiliyor.Bütün ünitelerde bunun yapılmasıyla hastanenin genel atık yönetimi planı oluşmuş oluyor. Hataneninde istediği bu zaten genelde geçmişte yapılmış bir atık yönetim planı bulabiliyorsunuz. Ancak bu plan üzerinde iyileştirmeler yapılması gerekiyor. Başlangıç olarak bunu yaptıktan sonra eksikleri her ziyarette görebiliyorsunuz zaten ve müdahalede bulunabiliyorsunuz. En büyük sıkıntı personel ve yetkili bulmakta ki yaptığınız yönetim planını uygulayan birimlerde bunlar var.Detaylı bir planı bitirmek üzereyim kabul görürse herkesle paylaşırım..
 

Filiz Gençay

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
5 Şubat 2011
Mesajlar
15
Beğeniler
0
Şehir
Nilüfer, Bursa
#4
hastane atıkları ile ilgili yönetim planı hazırlamışsın sanırım yada mesajda yazdığın gibi bitirmek üzeresin..bu konu hakkkında bilgi veerebilirmisin..sen bu konuda eğitimlerini nasıl aldın...paylaşırmısın...
 

Meril San

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
17 Ağustos 2011
Mesajlar
72
Beğeniler
8
Şehir
ankara
#5
hastanelerde atıkları toplayacağımız ilgili torbalar ve gerekli tüm kaplar ve malzemeleri nereden temin edebiliriz çevko ilgileniyormu bu konuda acaba? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..