• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hastaneler için atık yönetim planı...

Burada ünite içi atık toplama planı mevcut (bu planil çevreye onaylatılmıyor). Ama bunun yanında tehlikeli ve tehlikesiz atıklar için ayrı ayrı 3 yıllık atık planı oluşturup, il çevreye onaylatmanız gerekir Onların formatını da bakanlığın sitesinden bulabilirsiniz (sitede tehlikeli atıklar için olan var, tehlikesiz için de ona benzer olacak)

Ekli dosyalar

• uniteiciatiktoplamaplani.docx
    28.2 KB · Görüntüleme: 437
Atık Yönetim Planı hazırlanırken her ünite için ayrı ayrı değerlendirme yapılıyor. Hastanelerde mevcut bütün ünitelerde oluşan atık cinsleri ve bertaraf şekilleri belirtiliyor.Bütün ünitelerde bunun yapılmasıyla hastanenin genel atık yönetimi planı oluşmuş oluyor. Hataneninde istediği bu zaten genelde geçmişte yapılmış bir atık yönetim planı bulabiliyorsunuz. Ancak bu plan üzerinde iyileştirmeler yapılması gerekiyor. Başlangıç olarak bunu yaptıktan sonra eksikleri her ziyarette görebiliyorsunuz zaten ve müdahalede bulunabiliyorsunuz. En büyük sıkıntı personel ve yetkili bulmakta ki yaptığınız yönetim planını uygulayan birimlerde bunlar var.Detaylı bir planı bitirmek üzereyim kabul görürse herkesle paylaşırım..

hastane atıkları ile ilgili yönetim planı hazırlamışsın sanırım yada mesajda yazdığın gibi bitirmek üzeresin..bu konu hakkkında bilgi veerebilirmisin..sen bu konuda eğitimlerini nasıl aldın...paylaşırmısın...

hastanelerde atıkları toplayacağımız ilgili torbalar ve gerekli tüm kaplar ve malzemeleri nereden temin edebiliriz çevko ilgileniyormu bu konuda acaba? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..