• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hastaneler için çevre danışmanlığı hakkında

Şerif Çakmak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
'ÇEVRE KANUNUNCA ALINMASI GEREKEN İZİN VE LİSANSLAR YÖNETMELİĞİ EK-2 10.14 Hastane ve sağlık kuruluşları (yatak kapasitesi 20 ve üzeri olanlar).* şeklindeki hastaneler Sağlık Bakanlığı'nın çıkarmış olduğu bir genelge ile yılbaşından sonra danışmanlık hizmeti almayacakmış' diye bir söylenti var. Bu genelge 81 ile de gönderilmiş. Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar, konunun doğruluğu ile ilgili yardımcı olabilirler mi?

Özel bir eğitim alması gerekmiyor ancak; atık sahasında yazan "atık sorumlusu" kısmında değişiklik yapılabilir. Bir de sizin tarafınızdan, hastaneden çıkan tüm atıklarla ilgili detaylı bir eğitim verebilirsiniz. Hatta sınav yapıp, sınavdan başarılı olması hâlinde sembolik bir başarı belgesi de düzenleyebilirsiniz. ?

Müge Hanım Merhaba,

Personel değişikliğinden dolayı tıbbi atık yönetim planınızıda güncellemizi tavsiye ederim. İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bbakanlığı veya Çevre İl Müdürlüğü tarafından tespit edilirse sorun yaratabilir.

Merhaba. Tıbbi atıklar için personelin eğitimli olması gerekir ancak ilk eğitimleri bir çok hastane kaçırdı. Ayrıca yapılan denetimlerde şimdilik bahsedilen sertifikayı istemediler sorun etmediler. Tıbbi atıj yönetim planında yılda bir defa hazırlanması gerektiği yazdığını hatırlıyorum. Ciddi bir sorun teşkil etmeyecektir.

İl Sağlık Müdürlüğü içi Tıbbi Atık Yönetim planında güncelleme yapıp , Çevre için de siz eğitimini verebilirsiniz. İl Çevre Müdürlüğü eğitim açtığında da katılımı kendileri sağlarlar.