• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

hastanelerde çevre izinleri

Burcak Bulut

Kayıtlı Kullanıcı
hastanelerin danışmanlığı yapılırken izlenmesi gereken yol ve stratejik yol haritası ile ilgili döküman olan varsa paylaşırsanız sevinirim

Cevap: hastanelerde çevre izinleri

Burçak hanım bu konuda tam olarak neye iihtiyacınız olduğunu (nerde takıldığınızı sölerseniz) yardımcı olabilirim, fakat öncelikle;
1- Hatanenin Genel Değerlendirmesini yapın,
2- Kirletici Kaynaklarını Tespit edin (Hasta Koğuşları, Yemekhane, Kantin, Labratuvarlar, Servisler, Ameleiyat Haneler, Rmntgen Merkezi, Havalandırma Merkezi, Isıtma Merkezi, Diyaliz Merkezi, jeneratör, Ambulans kaynaklı tıbbi atıklar,Araçların atık aküleri, ÖTA, ÖTL VE emisyonları) gibi.
3- Ünite İçi Atık Yönetim Palnını hazırlayın,
4- Tıbbi atıklar için Beldeiye ile yapılmış protokol ve teslim senetlerini dosyalayın yoksa yapın.
5- Ambalaj Atıkları Konusunda belediye ile görüşün yada sistemi kurara ambalaj atığı teslim tutanaklarının saklayın,
6- Isınmadan kaynaklı,
7- Gürültü (havalandırma)
.
.
.
.
.
Sevgi ve Saygılarımla.

Yasin Bey'in söylediklerine ek olarak;

Tehlikeli ve tıbbi atık odalarının yönetmeliklere uygun düzenlenmesi
Tehlikeli atık çeşitlerinin belirlenmesi, bertaraf kuruluşlarına gönderilmesi, UATF lerinin saklanması
3 yıllık tehlikeli atık yönetim planının oluşturulması, il çevre ye gönderilmesi
TABS şifresinin alınması ve yıllık bildirimler

hastahanelerin diş polikilniklerinde kullanılan diş dolgusu atık maddeleri tıbbı atıklarla beraber mi bertaraf edilmekte yardımcı olursanız sevinirim

@gulelif

amalgam türü atık varsa tehlikeli atık olarak değerlendirilir. Onun dışında kan ile kontamine ise tıbbi atık olur, değilse ve tehlikeli olarak da değerlendirilmiyorsa evsel atığa gidebilir.

evet amalgam dolgu malzemesi kullanılmaktaymış teşekkür ederim bu durumda tıbbi atıklardan ayrı değerlendirmemiz lazım peki bir soru daha sorsam diş ölçüsü için alınan kalıplar ağır oluyor diye tıbbi atık olarak değerlendirmek istemiyorlar bunu ne yapmak lazım

amalgam tehlikeliatıktır ve tehlikeli atıklarla bertaraf edilmesi gerekir fakat çok az miktarda amalşgam atık çıkıyorsa tıbbi atıklarla ertaraf edilmesi gerekir. diş kalıbı konusu da ise bilgim yok öğrenirseniz burda paylaşırsanız sevinirim bizde öğrenmiş oluruz.

amalganım tıbbi atık olarak bertarafının uygun olacağını düşünmüyorum. Günümüzde zaten pek fazla amalgam dolgu malzemesi kullanılmıyor, bu sebeple ancak eski dolgular değiştirilirken amalgam çıkabiliyor. Bunları da ufak bir kap içinde topladıktan sonra diğer tehlikeli atıklarla birlikte bertarafa gönderebilirsiniz. Diş kalıbını araştıracağım, öğrendiğimi burada paylaşırım...

arkadaşlar bende 606 yataklı bir hastanenin danışmanlığını yapmaya başladım bende bilgi toplamaya çalışıyordum. burda sizin de verdiğiniz bilgilerle bir metin oluşturdum en azından daha düzgün bi şekilde büütn bilgiler tam olsun diye düşündüm. ama sorun şu ki bu siteye nasıl dosya yükleyeceğimi bilmiyorum. bunun dışında da çok kaynak var elimde paylaşmak istiyorum ama dosya yükleyemiyorum. bana yol gösterirseniz bu kaynakları sizinle paylaşmak isterim.

cevapla sekmesinin yanında "zengin editör" sekmesine tıklayın
yazı alanının üst kısmındaki sekmelerden ataş görünümlü olanı tıklayın (sekmenin üzerine geldiğinizde "yüklediğiniz dosyalar yazısı çıkıyor)
çıkan küçük pencereden dosya yükleyebilirsiniz...

paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum :p