• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hava filtresi ve fren balataları

gizemmkk

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar,
yine bütün il çevreyi kitleyebilecek bir sorun ile karşı karşıyayım =)
şimdi bir tehlikesiz atık toplama ayırma tesisi atık kodlarına 16 01 22 (hava filtresi), 16 01 12 ( fren balataları) atık kodlarını ekletebilir mi? yoksa bu atık kodlarını illa ki Ömrünü tamamlamış araç lisansı kapsamında mı alabilir?
birçok yerle görüştüm net sonuca ulaşamadım, görüşlerinizi bekliyorum.

Gizem Hanım Merhaba,

16 01 22 ve 16 01 12 kodları bazı tehlikesiz atıkların toplanması tebliğinde tehlikesiz atık toplama ayırma belgesine dahil edilmiştir. ÖTA demek aracı komple alıp parçalamak demektir. İçinden çıkan yağlar kontamine olmuş atıklar olduğundan ayrıca ÖTA yönetmeliği vardır. Bahsettiğiniz atıklarda herhangi bir yağ veya tehlikeli madde mevcut değildir. Bunu Toplama Ayırma Belgemize dayanarak söylüyorum çünkü belgemizde dediğiniz kodlar mevcut.

hava filtrelerini görsünler de cezayı bassınlar :D Ankara il müdürlüğü gelir fotoğrafını çeker siz bu tehlikesiz dersiniz. Elinizde analizi mevcut mu der öyle kala kalırsınız :)