Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hava kalitesi izleme sistemi

Konu, 'ARŞİV' kısmında SenayKS tarafından paylaşıldı.

 1. SenayKS

  SenayKS CMNet Üyesi

  http://www.havaizleme.gov.tr/Default.ltr.aspx

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hava Kalitesi İndeksi(HKİ) hakkında kapsamlı bir bilgilendirme çalışması başlattı.
  Bakanlık tarafından Türkiye genelinde 169 ölçüm istasyonunda izlenen hava kalitesi, gelişmiş ülkelerde kullanılan, sağlık etkilerinin de değerlendirildiği ve kamuoyu için daha anlaşılır bir yöntem olan hava kalitesi indeks’i kullanılarak kamuoyu ile paylaşılıyor.
  Bakanlık hava kirliliği hakkında farklı kirleticilere ait ölçümleri (partikül maddeler (PM10), karbon monoksit (CO), kükürt dioksit (SO2), azot dioksit (NO2) ve ozon (O3) vatandaşla paylaşırken havadaki kirleticilerin derecelerine göre de hava kalitesinin iyi, orta, hassas, sağlıksız, kötü ve tehlikeli şeklinde görsel grafiğini açıklıyor.
  Bakanlık tüm ölçüm istasyonlarının indekslerini hesaplayarak sırasıyla www.havaizleme.gov.tr web sitesinden açıklıyor. Hava Kalitesi İzleme İstasyonları Web Sitesinde İyi, Hava kalitesi iyi seviyededir. Orta: Hava kalitesi sağlık açısından uygun seviyededir, Hassas: Hava kalitesi yaşlılar, çocuklar ve solunum rahatsızlığı olanları etkileyebilecek seviyededir, Sağlıksız: Hava kalitesi sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek seviyededir, Kötü: Hava kalitesi önlem alınmasını gerektirecek seviyededir, Tehlikeli: Hava kalitesi ciddi sağlık etkileri oluşturabilecek seviyededir, şeklinde açıklamalı olarak vatandaşların hizmetine sunuluyor.

  Henüz tam veriler yok sanırım, mesela Tekirdağ için geçerli bilgi alınamıyor.
   
  Sema Baş bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...