• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hava kalitesi modelleme programı

erhan

Kayıtlı Kullanıcı
merhabalar
arkadaslar hava kalitesi modelleme programıları aermod ve ISCT3 kullanıldığını öğrendik. bu programların lisanslı yazılımlarını nereden bulabilirim? yardımcı olursanız sevinirim

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Linklere bakabilirsiniz ISCST3 ücretsiz bir program anladığım kadarıyla. Nasıl kurulur falan demeyin bilmiyorum :) Bilen arkadaşlar var ise de eğitim dökümanları talep ediyoruz :)

Ekli dosyalar

• iscst3.zip
    249.1 KB · Görüntüleme: 257
program eğitimlerini yazılımın hangi arayüzüyle aldığınıza bağlı.
EPA'nın DOS arayüzü ile eğitim aldıysanız bu arayüzü internetten ücretsiz indirebilirsiniz.
Lakes firmasının AERMOD View arayüzü ile eğitim aldıysanız Fatih'in verdiği
adresinden
Trinity consultant'ın Breeze Aermod arayüzü ise
adresinden temin edebilirsiniz.

aermod ile ilgili güncel program nerden download edebilirim EPA nın sitesinden download edebileceğim yer bulamadım yardımcı olabilirmisiniz?

Linklere bakabilirsiniz ISCST3 ücretsiz bir program anladığım kadarıyla. Nasıl kurulur falan demeyin bilmiyorum :) Bilen arkadaşlar var ise de eğitim dökümanları talep ediyoruz :)[/QUOTE]

ISCST 3 ücretsiz ve dos tabanlı bir program destekleyici olarak surfer 10.0 ile sonuç elde edebiliyoruz.
Ancak güncel olarak AerMod kullanılıyor yani ISCST3 programının artık işlevi kullanımı kalmadı...

@Celal Sungun

güncel program sadece satın alınabiliyor bildiği kadarı ile..

AERMOD için fortran komutlarıyla kullanabileceğiniz ücretsiz güncel sürümü

adresinden indirebilirsiniz. Kurulum gerektirmez komut yazmanız gerekir.

Windows arayüzünde kullanabileceğiniz sürümler için satın alabileceğiniz adresler

Lakes Environmental firmasının AERMOD View programı için

Breeze firmasının AERMOD/ISC programı için

Her iki firmadan alacağınız programlarda AERMOD'un yanında ISC'de gelmektedir.
ISC kullanmanızı tavsiye etmiyorum çok eski bir programdır. Aynı enerjiyi AERMOD öğrenmek için kullanın derim.

herhangi bir şey bulamadım zaten EPA nın sitesinde buldum ama şuanda kullanılmıyor yada ben beceremedim komut filan yazmamız gerekiyor anladığım kadarıyla.
Ayrıca bu programın satın almaya kalksam yaklaşık 1500 dolar bir öğrenci o fiyatı veremez diye düşünüyorum.

Aermod hava kalitesi modellemesi eğitimi için oda yeni ilan vermiş ücret (2.500tl) yüksek miktarda ayrıca bide programı öğrenmek içinde satın alınmaya kalkılırsa bayağı zorlanılacak gibi görülüyor başka uygun fiyata eğitim veren kurum varmı ?

MADENCİLİK PROJELERİNDE HAVA KALİTESİ DAĞILIM MODELİ,
BAKANLIK VE TAŞRA TEŞKİLATI UYGULAMA VE DEĞERLENDİRME KILAVUZU
AERMOD kullanan arkadaşlara kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• hava-kalitesi-dagilim-modeli-kilavuzu-tasra-teskilati-20180319135919.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 209