• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hava Kirliliği Modellemesi

Mehmet ✰

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Merhaba arkadaşlar , Aramızda Hava Kirliliği Modellemesi alanında çalışmış olanlar var mı ?

Bitirme tezimde Aermod Hava Modellemesi ile ilgili çalıştım hocam

Ekli dosyalar

• 2._Gaussian_Dagilim.pdf
    1.2 MB · Görüntüleme: 81
  • 3._AERMOD_Modeli_Tanitimi.pdf
    2.5 MB · Görüntüleme: 67
  • 4._AERMOD_Modelinin_Calisma_Prensibi.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 50
  • 5._AERMOD_modeline_veri_hazirlama.pdf
    778 KB · Görüntüleme: 54
  • 6._Veri_dosyasinda_kullanilan_komutlar.pdf
    1.5 MB · Görüntüleme: 55
Önceki cevapları görüntüle…

Ekli dosyalar

• AERMAP_Kullanim_Talimatlari_2018.pdf
    469.6 KB · Görüntüleme: 36
  • AERMET.pdf
    1.9 MB · Görüntüleme: 32
Ahmet bey...
Rica etsem bana da atabilir misiniz özelden mailini paylaşıyorum sizinle
[automerge]1610636736[/automerge]
Fatih bey teşekkürler 😊 katkınız için

Arkadaşlar merhaba, Aermod hava kalitesi modellemesi ve meteorolojik veriler hakkında tüm konularda yardımcı olabilirim.
Sizin için pfl ve SFC dosyalarıni hazirlayabilirim.

@Ahmet Sait kullandığınız meteorolojik veri, kullandığınız modelleme yöntemi, modelleme programına göre değişiklik gösterebilir. meteorolojk verilerinizde sorun yoksa programa girilen komutlarda sorun olabilir.
[automerge]1611685075[/automerge]
bununla ilgili bir düşüncem var.

Ahmet hocam rica etsem banada yollarmısınız bende ferhat arkadaş gibi iscst3 kullandım malum airmod ücretli olduğundan inceleme ve öğrenme fırsatı bulamadım akgulsiyar92@gmail.com