Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hava kirliliği sunumu

Konu, 'ARŞİV' kısmında Hande Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Hande Öztürk

Hande Öztürk CMNet Üyesi

Mayıs ayında Hava Kirliliği konulu bir sunum yapacağım ve şu an da bunun hazırlığı içersindeyim.Aklımı kurcalayan sıradan sunumların dışında dinleyiciye faydalı olan ve bu önemli konunun ne kadar ciddi boyutta olduğunu gösterebilmek için ne yapabilirim sorusuydu.
    Biraz araştırma yaptım ve karşıma bu fikir çıktı; sizinde bildiğiniz gibi Çin'de ki endüstrinin hızlı gelişimi ve yeterli önlem alınmayışı ülkede ciddi boyutta hava kirliliğine sebep olmuş.Çinli milyarder ve ünlü hayırsever Chen Guangbia, konserve içinde temiz hava satışı başlatmış.Durumun ne denli ciddi boyutta olduğunu beni dinleyen akademisyenlere ve bölüm arkadaşlarıma göstermek için sunumumda bu konserveye yer vermek istiyorum.Online alışveriş sitelerinde satışı malesef yok.Aklıma Çin'de okuyan Türk öğrenciler grubu geldi.Malesef onlardan da olumlu olumsuz bir cevap alamadım.Bu konserveye nasıl ulaşabilirim bir fikri olan var mı?
    Ayrıca sunumun sonunda öneriler bölümünde elle tutulur bir şey olsun istedim.En basitinden aklıma en büyük oksijen kaynaklarımız olan ağaçlar geldi.TEMA ile bağlantıya geçip küçük bir hatıra ormanı yaratmak istiyorum.Daha önce bu konu ile ilgilenmiş arkadaşlar yazarsanız çok sevinirim :)

Nuri Kartal bunu beğendi.
  2. Ercan Selvi

Ercan Selvi CMNet Üyesi

Bitirme çalışmam hava emısyon envanterlemesı ıdı sunumu ben sıze gondereyım fakat genellıkle teknık bılgıler dolu sızın suan kı anlattıgınız anlamda yardım edebılır mı bılmıyorum..

Hande Öztürk bunu beğendi.
  3. Hande Öztürk

Hande Öztürk CMNet Üyesi

Ercan Bey ilginize teşekkür ederim :)
    Ben biraz olsun sıradanlığın dışına çıkıp ilgi çekici bir sunum hazırlamak için böyle fikirler geliştirdim.Bunun için Çin ile bağlantı sağlamam gerekiyor.Girişimlerim sonuçsuz kaldı bu yüzden sizlerden yardım istiyorum :(

4. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/haberdetay.aspx?NewsID=32751

mrb. bence sen yukarıdaki linkte bahsi geçen kişiye ulaş daha kolay hem kendisi Türk. hem de konserve içinde Türkiye'de hava kirliliği çok yüksek olan İstanbul'un havasını doldurmuş. kötü bir örnek ama bi ihtimal kullanabilirsin.

Hande Öztürk bunu beğendi.
  5. Hande Öztürk

Hande Öztürk CMNet Üyesi

Çok güldüm :D İstanbul havası fikri süpermiş :D
    Orada ki hava kirliliğinden çok turistler için ticari bir olay olmuş :)
    Shanghai Türk konsolosluğu ile iletişime geçeceğim normal olarak ulaşmam imkansız herhalde

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...