Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Havalandırma havuzu

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında cm.mervan tarafından paylaşıldı.

 1. cm.mervan

  cm.mervan CMNet Üyesi

  Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. Ben Van su ve kanalizasyon idaresi genel müdürlüğünde çevre mühendisiyim. Arıtma Tesisi Operatörüyüm. Bildiğiniz gibi belediyeler arıtma tesisi yaptığı zaman İller Bankası ile beraber yapmaktadır. İller bankası artıma tesisini bitirdikten sonra yüklenici firmayla beraber 1 yıllık işletme süresince işletir ve kesin kabulle Belediyeye teslim eder.
  Şuan yapılan bir arıtma tesisinde Havalandırma Havuzunda projeyle uyuşmayan bir hata yapılmış. Hata şöyle ;
  -Havalandırma havuzunda baston,dalgıç perde duvarları,perde duvarlar diye nitelendirilen kısımlar projeye göre ters yapılmış. Bu hatanın tesisin işletilmesine herhangi bir etkisi olur mu ? Proses hatalarına sebep olur mu? bununla ilgili doküman veya değerli fikirlerinizi bekliyorum . Herkese kolay gelsin.
   
 2. bll_2081

  bll_2081 CMNet Üyesi

  proje de belirtilen ölçülerde mi ters yapılmış.
  birde 1 yıl işlettikten sonra ve çevre izinlerini aldıktan sonra devretmesi lazım.
  çevre izinleri ilgili duruma bir bakmanda fayda var. veya sözleşme/şartnamede belirtilmiştir.
   
  mervedağhan bunu beğendi.
 3. cm.mervan

  cm.mervan CMNet Üyesi

  Yok onla ilgili mevzuatta sıkıntı yok . Yükleniciye hepsini aldırarak kesin kabul yapıyoruz . Nerden bahsettiğimi anladınız mı tam olarak .havalandırma havuzunda bulunan suyun akış yönünü gösteren baston şeklindeki perdeler. Projeye uygun değil , proses hatası var mı yok mu ?
   
 4. ismael

  ismael CMNet Üyesi

  Havalandırma havuzunda havanın homojen bir şekilde dağılması ve bekleme süresi önemli , eğer bu hata aktif çamurun akışını engellemiyorsa ,vorteks gibi yada flokları dağıtıcı durumlara sebebiyet vermiyorsa sıkıntı olacağını sanmıyorum. Tavsiyem hata olan yeri gözlemleyin anormal akış hareketleri varsa bi sorundur. Ancak süreci olumsuz etkileyeceğini düşünmüyorum.. İyi Çalışmalar.
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları