Hayalinizdeki çmo vol.3

Tolgay Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Ayel Çevre Mühendislik Geri Dönüşüm Danışmanlık İSG Laboratuvar
@Kemal Ezen
valla hocam ben ve benim gibi bir cok kisi bu konuda madur olanlardan. cevre görevlisi olaylari ilk ciktigi zaman (2010 2011 civari) odaya üye olmadan çevre görevlisi belgesini alamiyordun, o yuzden mecburiyetten olduk, o zamanlar calismadigin süreyi ödememe gibi birsey de yoktu, o yuzden mezun oldugumuz yıldan itibaret üyelik parasi aldılar bizden. odanın isi sadece maduriyet yaratmak, herhangi bir maduriyetini giderdigini duymadık henuz...

@Ferhat Elçi
ben her türlü mecradan sikayet ettim. oda merkezine mail de attim, il temsilcigine giderek sözlü olarak da soyledim. hatta yetmedi bimer e bile sikayet ettim. ama hicbirinden sonuc alamadim. bosa kürek. hicbir türlü sikayeti dinlemeyen sadece bildigini okuyan, yeter ki çarkım dönsün die dusunen bir yapı iste...

D

deleted25658

@Tolgay Doğan
Şefim birlikte hareket edemiyoruz birlikten kuvvet doğar oda zaten artısı eksisi malum ama bence bırakmakta olmaz hem çevremiz hemde meseleğimize sahip çıkmak için ortak hareket etmeliyiz .. ama işte somut adımlar için destek yok buraya şikayet edenler birde bir olsalar keşke ..

Tolgay Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
@Ferhat Elçi
dogru soyluyorsun hocam. o zaman bir imza kampanyasi baslatilsin, ortak dille bir dilekce yazilsin hepimiz katılalım. zaten bu forum da sayfalarca şey yazılmış olmasına rağmen şikayetler 10 maddeyi gecmez sanirim. ortak bir dilekce yazilsin altina imzamizi atalim gönderelim odaya. ne kadar bir sonuc almayacagimiza emin olsam da yapalım bence. zaten benim son görüsmelerimde problemin kaynaginin ÇMO değil TMMOB olduğu soylendi. kuralları onlar koyuyor biz uyguluyoruz dendi...

KS
Fatih Özcan

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
Saipem
Degerli Uyemiz Oda calismalarimizi degerlendirecegimiz, meslek alanimizdaki sorunlarin tartisilacagi, 10.11.2018 Cumartesi gunu, saat 15.00-17.00 arasinda gerceklestirecegimiz Genel Uye Toplantimiza katiliminizi bekler, iyi calismalar dileriz. TMMOB Cevre Muhendisleri Odasi Istanbul Subesi B002

Hadi bakalım toplantıya. Kimler gidiyor?

Melih Coşar

Yönetim Grubu
Firma
.
@Fatih Özcan

Ankara'da olmaması kötü olmuş.

KaanDogukan

Yönetim Grubu
bu konuda ben de bir anket yayınlamayı planlıyordum. Fatih benden önce davranmış.
anket maddeleri hazırlayıp, sayfa içerisinde yayınlasak ve sonucunda maddeler halinde bildiri hazırlayıp, sunmayı düşünüyorum. yapsak mı?

D

deleted25658

@Fatih Özcan
İnşallah buradaki şikayet eden arkadaşlar katılımı arttırıp ortak şikayetleri dile getirip uzakta olan mühendis arkadaşların sesi olurlar .. ?

KS
Fatih Özcan

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
Saipem
@KaanDogukan
Uygundur. Ayrı bir konu olarakta açabiliriz anketi. Sen soruları belirle yeter ki.

Tolgay Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
@Fatih Özcan
lütfen gitme imkanı olan arkadaslar katılsın ve burda konusulanları anlatsın. istanbulda olan arkadaslar da muhakkak katilsinlar bence...

mustafa_kibaroglu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Seçkon Çevre İş Sağlığı Danışmanlık
@Tolgay Doğan

Aslında burada konuşulanları takip ediyorlardır. O yüzden yazılanları bildiklerini düşünüyorum. Ancak bu tip toplantılarda foruma üye olmayıp odaya üye olanların da forumda tartışılanları duyması önemli.

Melike Yıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Saha Metal San. Tic. Ltd. Şti.
TMMOB Yönetim Kurulu‘nun 24 Kasım 2018 tarihli toplantısında "Ücretli çalışan mühendis, mimar ve şehir plancıları için 2019 yılı ilk işe giriş bildirgesinde baz alınacak asgari brüt ücret, 4500 TL olarak belirlenmiş...

Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yap veya üye ol.

Gülay

Yönetim Grubu
Firma
Türkkan Yağ San ve Tic. A.Ş.
@Melike Yıldız
bunun hiç bir işe yaramadığını, bimerden gelen açıklamayla anlamış olduk, forumda paylaşılmıştı. Ne deniyordu bu yazıda 'Belirlenen asgari ücretler tavsiye niteliğindedir.' o yüzden dikkate almaya gerek yok artık.

Gülay

Yönetim Grubu
Firma
Türkkan Yağ San ve Tic. A.Ş.
@Ferhat Elçi
hiç oralara gitmeye gerek yok, devlet bu tarife tavsiyedir diyor, TMMOB yanlış anlatıyor diyor, kurumlar tavsiyeyi denetlemez ki emri denetler.

Ece Özcan

Eskişehir İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
Ambalaj
Gıda mühendisleri odası düzenli olarak firmalarda çalışan gıda mühendislerinin maaşlarını denetliyor. firmalar odanın belirlediği maaş üzerinden yatırıyorlar fakat sonrasın da yatırılan tutarın bir kısmını geri alınıyor. buna bile bir çözüm bulunmuş maalesef

TAHA UMUT KORKUT

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AGM OTOMOTİV A.Ş
Brüt maaşı yatırsınlar elden alsınlar gerisini.. Mühendis sigorta girişi brüt yatan asgari ücret... Farkımız kalmıyor...

Tolgay Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
önce mühendis çalıştıran firmaların kazançlarıyla ilgili asgari fiyat listesi belirlenmez ve uygulanmazsa, belirlenen asgari maaşlar da masaldan öteye gidemez. yaz geç asgari 10000...

Serkan Çiçekay

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
www.dupoll.com
Firma
Dupoll Enerji Entegre Atık Yönetimi
Sendika şart :)

Murat Çelebi

Konya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
Kombassan Kağıt,Matbaa, Gıda ve Tekstil Tic. San. A.Ş
Katılıyorum ama onuda bitirdiler :/
Mesaj otomatik birleştirildi:

şikayet edilmesi gerek... Şikayetin yanında o arkadaşın işinden olmuş oluyor bir dur denilmesi lazım @Ece Özcan
Mesaj otomatik birleştirildi:

olay sgk'nın kabulüne kalmış gibi oluyor böylece :S

FERHAT ELÇİ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
REFORM ANALİZ ÇEVRE LABORATUVARI
ÇMO Çevre Mühendisleri Odası...
Sanırım yine ÇMO Başkanlık yarışı var yakın zamanda, zira yine ziyaretler,
yine iş yapmaya başlamalar...
Neyse eleştiriye girmeden sadece "Aday" olacak kişi ve gruplara naçizane tavsiyeler;
1) Üye aidatını minimize edip fazla sayıda mühendisi odaya kayıt etmek
2) Konusunda uzman mühendislerle sürekli eğitim ve konferanslar yapmak
3) Siyaset ve ideolojilerden uzaklaşmak
4) Her şeyi eleştirmek değil yada her şeyi onaylamak değil doğruya doğru yanlışa yanlış demek
5) Mutlaka çözüm önerisi sunmak
6) Üniversite, sanayi ve kanun koyucularla işbirliği yapmak
7) Yeni mezunlara istihdam sağlamak hatta öğrencilere proje ve AR-GE desteği sağlamak
8) KOSGEB, İŞ-KUR, TÜBİTAK ile uyum içinde olmak
9) Yurt dışı projeler yapmak çünkü çevre global bir süreç ve çözüm ister
10) Çalışan ve işverenlerin standartlarını yükseltmek
11) Yerel, ulusal ve uluslararası basında yer almak
12) Genel Merkez, İl Temsilcilikleri ve Şubeler uyum içinde çalışmak Daha yazılacak, söylenecek çok şey var. İnşallah birilerinin kulağına küpe olur. (NOT: Bugüne kadar hiç oy kullanmadım, herhangi bir oluşum veya grubu desteklemedim. Bunu da marifet olsun diye yazmadım, daha hak ettiği gibi yönetilmek dileğiyle

laboratuvar sektörümüzden değerli Uğur Beyin paylaşımı ...