HDPE malzeme hurdanın atık kodu nedir

Aslı Keskin Şenel

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
merhabalar,

yerlaltı su borusu olarak da kullanılan HDPE veya PE 100 olarak tasfir edilen malzemenin atık kodu ne olabilir?
Teşekkürler şimdiden.

Zeynep Saltık

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Merhaba,

Öncelikle kod numarasını bulabilmek için atığın hangi sanayi kuruluşundan çıktığı bilmek gerekir.

Kağan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
merhabalar,

yerlaltı su borusu olarak da kullanılan HDPE veya PE 100 olarak tasfir edilen malzemenin atık kodu ne olabilir?
Teşekkürler şimdiden.
atık, hammaddesi HDPE veya PE 100 olan yerlaltı su borusu ise,
17 02 03- Plastik veya
17 02 04- Tehlikeli maddeler içeren ya da tehlikeli maddelerle kontamine olmuş ahşap, cam ve plastik (M) olmalı diye düşünüyorum.

hdpe malzemeler kolaylıkla geri dönüşüyor , plastik çanta vs yapımında ham madde olarak kullanılıyor bildiğim kadarıyla.

Aslı Keskin Şenel

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
atık, hammaddesi HDPE veya PE 100 olan yerlaltı su borusu ise,
17 02 03- Plastik veya
17 02 04- Tehlikeli maddeler içeren ya da tehlikeli maddelerle kontamine olmuş ahşap, cam ve plastik (M) olmalı diye düşünüyorum.

hdpe malzemeler kolaylıkla geri dönüşüyor , plastik çanta vs yapımında ham madde olarak kullanılıyor bildiğim kadarıyla.
evet dediğiniz gibi kolaylıkla geri dönüşümü sağlanıyor fakat kod olarak bilemediğim için bilir kişilere sormak istedim.

cevreM54

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
17 02 03 kodunda olduğunu düşünüyorum.
Bu atık alımı için eğer tehlikeli atıklarla kontamine olmuşsa tehlikeli atık lisansı ile alınmalı.
Şayet salt malzeme olursa tehlikesiz atık sınıfında olup Tehlikesiz atık Geri Dönüşüm lisansı ile geri dönüşümü yapılabilir.

Meltem OSMANOĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
merhaba konuyla ilgili bende şunu sormak istiyorum.

yardımcı olabilirseniz sevinirim.

HDPE jeomembran seriminde oluşan jeomembran atıkları hangi kodla değerlendirilmelidir.

Yukarı