• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hergün bir şeyler yaz...

Çiğdem Aksoy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
..
Merhaba arkadaşlar; aklınızdan geçen güzel / özlü / komik sözleri burada paylaşabilirsiniz çok uzun olmamakla beraber bir iki cümlelik sözler yazmanız dileğiyle...

Yalnız çok rica ediyorum bu konu altında soru sormayın günlük paylaşmayın konuyla alakalı olmayan bir şey yazmayın beğeniyorsanız yalnızca ''beğen'' butonunu kullanın ayrıca teşekkür etmek için yeni yazı yazmayın. Mesajlara alıntı yapmayın.
İyi Eğlenceler...

Özdemir’in Lavinya’sını, Nazım Hikmet’in Vera’sını hep merak etmişimdir. Nasıl kadınlardı ki öyle sevildiler, nasıl adamlardı ki öyle sevmeye layık gördüler...

Küsmek nedir bilir misin?..
Küsmek dürüstlüktür.
Çocukçadır ve ondan dolayı saftır..
Yalansız’ dır.
Küsmek; seni seviyorum’ dur…
Vazgeçememektir.
Beni anlatır küsmek.
Kızdım ama hala buradayımdır, gitmiyorumdur, gidemiyorumdur.
Küsmek; nazlanmaktır, yakın bulmaktır, benim için değerlisindir.
Küsmek, sevdiğini söyle demektir…
Hadi anla demektir…
Küsmek; umuttur, acabaları bitirmektir, emin olmaktır…
Yani, diyeceğim o ki:
Ben sana küstüm !..

- Nazım Hikmet Ran

Biz dedik;
- “ Her şey olacağına varır! ”

Allah c.c dedi ki;
- “ İnsan için ancak, çalıştığı vardır! ” ( Necm suresi- 39 )

Biz dedik ;
- ” Nasipse olur, kısmetse odur.. ”

Allah c.c dedi ki;
- ” Biz her insanın kaderini, kendi çabasına bağlı kıldık.” (İsra Suresi. 13)

Sonra oturduk, kendi beceriksizliğimize kader deyip ağladık..
Ne güzel buyurmuş Geylani hazretleri;

- ALLAH' ın takdirini O’nun aleyhine delil yapmayın;
Çalışın, çabalayın..

ne diyordu bu hayat "çıkıcam üstüne vurucam kırbacı koş diyecem "
ne oldu hayat "sezercik sonunda mutlu oldu"
AMA HERZAMAN Kİ GİBİ YİNE HAYAT BİZİ TOPRAĞA GÖMDÜ...

Çok da dünyaya kaptırma kendini. Azrail gelince ne ağa dinler ne efendi ne de hanımefendi. Alır götürür seni anlarsın dünya malının dünyada kalıp da seni terk ettiğini. Yolda görünce selâm bile vermeye tenezzûl etmeyeceğin Adana’lı pamuk işçisi Kara Bilâl’i musalla taşında görünce, anlarsın ağaçtaki yaprağın da bir zamanlar toprağa tepeden bakıp da yere düşmesini.

Duasız üşürmüş yürekler bil!
Sana bir dua eden olsun,
Seninde bir dua ettiğin!
Bilmezsin hangi kırık gönlün duasıdır karanlıklarını aydınlatan, sana ummadık kapılar açan.
Bilmezsin kimin için ettiğin duadır, seni böyle ayakta tutan!