• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hergün bir şeyler yaz...

Çiğdem Aksoy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
..
Merhaba arkadaşlar; aklınızdan geçen güzel / özlü / komik sözleri burada paylaşabilirsiniz çok uzun olmamakla beraber bir iki cümlelik sözler yazmanız dileğiyle...

Yalnız çok rica ediyorum bu konu altında soru sormayın günlük paylaşmayın konuyla alakalı olmayan bir şey yazmayın beğeniyorsanız yalnızca ''beğen'' butonunu kullanın ayrıca teşekkür etmek için yeni yazı yazmayın. Mesajlara alıntı yapmayın.
İyi Eğlenceler...

Üzülme,
Dert etme can!
Görebiliyorsan, dokunabiliyorsan, nefes alabiliyorsan, yürüyebiliyorsan ne mutlu sana..
Elinde olmayanları söyleme bana!
Elinde olanlardan bahset can..
Üzülme,
Geceler hep kimsesiz mi geçecek?
Gidenler dönmeyecek mi?
Yitirdiğin her ne ise; bir bakarsın yağmurlu bir gecede
Veya bir bahar sabahında karşına çıkmış..
Bil ki güzellikler de var bu hayatta;
Gelgitlerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin?
Hüzün olgunlaştırır ,
Kaybetmek sabrı öğretir..

Mevlana

Hayat akıp giderken avuçlarımdan
Eğilip yerden toplayamıyorum parçalarımı ve
Artık herşey için çok geç demek için
Belkide çook geç...

Kürkçü mü olmak zordur; her gittiğinde geri dönecek olan tilkiyi bekleyen... tilki mi olmak zordur; her gidişinde aynı yere dönecek olan.. Kürkçü mü daha karaktersizdir; her gelişinde tilkiyi affeden? yoksa tilki midir karaktersiz olan; her gidişin sonunda aynı adrese döneceğini bile bile giden..

Gül yanaklı sevgiliyi saramaz insan
Yüreğine diken batmadan, vurulmadan.
Kim bir güzelin saçına dokunabilmiş
Tarak gibi diş diş, didik didik olmadan?

Aklın kimyası ile aşkın kimyası başkadır. Akıl temkinlidir. Korka korka atar adımlarını. 'aman sakın kendini' diye tembihler.
Halbuki aşk öylemi ? onun tek dediği: 'bırak kendini ko gitsin' Akıl kolay kolay yıkılmaz. Aşk ise kendini yıpratır, harap düşer.
Halbuki hazineler ve defineler yıkıntılar arasında olur. Ne varsa harap bir kalpte var!

Ruh sıkılıyor olmalıki vücut hapishanesinde kapalı kalmaktan, her geçen günü duvarlara çentikleyen mahkumlar misali, çıkış günü yaklaştıkça daha da derin çiziyor yüzümüzdeki çizgileri....

‎* Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor..? O vakit güzel bir şey söyle. Dilin mi dönmüyor..? Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz. Beceremez misin..? O zaman güzel bir şeye başla ama hep güzel şeyler olsun. Çünkü ; Her insan ölecek yaşta...*

* Şems-i Tebrizi *

'' BİR NİNENİN ÖLMÜŞ EŞİNE MEKTUBU ''

Son GÜNLERDE; bir surat bir surat ki GELİNDE, çayımı bile yarım dolduruyor BEY. Allah'tan KULAKLARIM ağır işitiyor da, duymuyorum ne söylediğini!
Ama yinede HİSSEDİYORUM.! Beni, bu evde galiba istemiyor artık.
Hey gidi günler heeey!
OĞLUNU bilirsin, vur kafasına al lokmayı. İki ara bir derede ne yapsın!
ANA bu, atsa atılmaz; satsa satılmaz.Bana artık gizli gizli sarılıyor bey!
Dün akşam, UYURKEN öptü beni biliyor musun? Nasıl ağırıma gi...tti nası!
Artık AKİDE ŞEKERİDE getirmiyor. Hani dişlerim yok ya, güya yerken garip sesler çıkarıyormuşum da; çocuklar İĞRENİYORMUŞ benden.
Yok; vallahi yalan bey, hiç yapar mıyım ben öyle şey? GELİN; çocuklara masal anlatmamı da yasakladı. Üstelik seninle konuşuyormuşum diye, duvardaki resmini bir yere sakladı.
Olsun, koynumdaki resminden haberi bile yok!Yine de BEDDUA edemem bey, oğlumun karısı; torunlarımın anası o! Geçenlerde üst KOMŞULAR geldi.
Ne konuştuklarını duymayayım diye, kapıyı üstüme kilitledi.
Duymadım, duyamadım; lakin hissettim. DÜŞKÜNLER EVİNE yatıracaklarmış önümüzdeki ay beni. Ne yalan söyleyeyim epey ağırıma gitti, epey!
Ha, SEN ne diyorsun bey? Hani bir görünsen OĞLUNA!
Ne de olsa babasısın, seni dinler. Bu odada oturur, vallahi hiç dışarı çıkmam.
Akide şekeri de istemem. MASALDA anlatmam artık çocuklara. Ne olur, AYIRMASINLAR beni bu evden. Yaşayamam, nefes bile alamam. Sana ait anılardan uzak ne yaparım ben, ne yaparım..? Şu camın PERVAZINDA hayalin durur, çekmecelerde el izin. BASTONUN hala duvarda asılı. İstemiyorlar beni artık, istemiyorlar hasılı...!

HEY GİDİ GÜNLER HEY!
Hani DİYORUM, bir çağırsan!Yoksa, yoksa sendemi UNUTTUN beni bey!

koklasam saclarini bu gece ta fecre kadar
aci duysam gozunun rengine dalsam da senin
kanatir ruhumu mazide kalan hatiralar
doyamam omrume ben kalbini calsam da

Aşık bütün ilgilerini beğenilerini korkularını kaygılarını zevklerini sevgilininkiyle takas edebilen kişidir...
Eğer hala sen varsan, eğer hala sende senden eser varsa, eğer hala maşuğun olduğu yerde senin varlığından söz edilebiliyorsa ortada aşk falan yoktur azizim...

Bir Çinli Filozofun Denklemi

(İnsan) = (Yemek) + (Uyumak) + (Para Kazanmak İçin Çalışmak) + (Eğlenmek)
(Eşek) = (Yemek) + (Uyumak) olduğuna göre ilk denklemde..
(Yemek+Uyumak) Yerine (Eşek) koyabiliriz.
(İnsan) = (Eşek) + (Para Kazanmak İçin Çalışmak) + (Eğlenmek)

Bu yeni denklemde her iki taraftan (Eğlenmek) çıkarılırsa:

(İnsan) - (Eğlenmek) = (Eşek) + (Para Kazanmak İçin Çalışmak)

SONUÇ:
Eğlenmesini bilmeyen insan,
Sadece para kazanmaya çalışan eşekten başka birşey değildir..

Çinli Filozof'tan...
Her kim gün içinde arı kadar aktif,
Bir boğa kadar güçlü,
Bir at kadar çalışkan olduğu halde;
Akşam olduğunda eve bir köpek kadar yorgun dönüyorsa,
Bir veterinere görünmelidir.
Çünkü eşek olması kuvvetle muhtemeldir..

Demiş Çinli büyüklerimiz :) Çalışıp para kazanacağım, büyük adam olacağım derken hayatı ıskalamayalım değil mi ? ;)