• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

hidroloji dersi ödevi

hakan6549

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yyu
Hidrolik Dersi Ödevi

• Aşağıdaki terimleri açıklayınız. (15 puan)
  • Hidromekanik, hidrostatik, viskozite, laminer akım, hidrolik yarıçap.

• Teorik (klasik) ve pratik (teknik) hidrodinamik nedir? Şekil çizerek açıklayınız. (20 puan)

• Çapı 3,6 m olan daire en kesitli bir kapak ağırlık merkezinden geçen yatay bir mil etrafında dönebilmektedir. Kapağın bir tarafında su diğer tarafında hava vardır. Kapağın açılmaması için dairenin en alt tarafına uygulanması gereken kuvveti bulunuz. (25 puan)
Yc= 5,8m ve dairenin en üst noktasından suya olan uzaklığı 2,5 m’dir.

Ödev teslimi son gün 10 Mayıs 2020’ dir. Kolaylıklar dilerim soruları yapabilen varmı

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
hakan6549Kolaylıklar dilerim derken bu sorular bizim için kolay zaten. Son soruyu geçtim. İlk üç soruyu gerçekten yapamadın mı? Elinde kaynak kitap yok diyelim. İnternet denilen bir kaynak var. Tanımları yazdın mı hepsi çıkar. Daha bu sabah laminer akımın ne olduğuna baktım. Sayısal soru da kolay. Bir zahmet bakıver. Arkadaşlar lütfen uğraşın.

Kardesim sayisal sorunun benzerini de senin için buldum, musait olamadigim icin cozemiyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200510-033721.png
    Screenshot_20200510-033721.png
    132.2 KB · Görüntüleme: 32
Teorik (klasik) ve pratik (teknik) hidrodinamik nedir? Şekil çizerek açıklayınız 2 gündür internette arıyorum bulamadım 3. soruya yakın benzer soru da bulamadım sizin gibi genç olsaydım hiç buraya yazmaz idim burda

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Google yazınca çıktı ama. Bu sorularda size okulda sorulmuş ise ders notlarınızda da vardır. Derse hiç katılmadıysanız. Sınıftan arkadaşlarınızda da vardır. Ayrıca internette paylaştığım doküman gibi 100'lercesini bulabilirsiniz

@Olgaç Sürmelihindi yok hocam 3. ünüversitemi okuyorum maliyeciyim aslında hayırlıyısıyla bu bölümüde bitirirsem arkeoloji okuyacam yada çevre ekonomisi konusunda yüksek lisans yapacam
[automerge]1589132452[/automerge]
benim sorudaki Yc ne onu anlamadım

benim sorudaki Yc ne onu anlamadım ayrıca teşekkürler
[automerge]1589132665[/automerge]
@Olgaç Sürmelihindi her okuduğun bölüm sana yeni birşey katar güzel olur çevre mühendisliği bölümünde kariyer yapsan daha iyi olur. bence

@Olgaç Sürmelihindi @Olgaç Sürmelihindi her okuduğun bölüm sana yeni birşey katar güzel olur çevre mühendisliği bölümünde kariyer yapsan daha iyi olur. bence
[automerge]1589132832[/automerge]
Teorik (klasik) ve pratik (teknik) hidrodinamik nedir? Şekil çizerek açıklayınız gerçekten bulamıyorum bunu internetten bildiğiniz bir sayfa varmı

@hakan6549 Hocam, Çukurova Üniversitesinde okurken bazı nedenlerden dolayı fırsatları kaçırdım. Şimdi İnşaat Mühendisliğinde yüksek lisans yapıyorum. Bitti sayılır. Akademik yönde ilerlemek istiyorum. Hayırlısı.

Teorik (klasik) ve pratik (teknik) hidrodinamik nedir? Şekil çizerek açıklayınız.
[automerge]1589134137[/automerge]
Teorik (klasik) ve pratik (teknik) hidrodinamik nedir? Şekil çizerek açıklayınız. bu sorunun cevabı varmı