• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hurda metal/ ÖTA işleme lisansı ile Ömrünü Tamamlamış Araç Alımı

burak mahmut topbaş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Halil Kayıkçı Atık Geri Kazanım
Arkadaşlar merhabalar,

Bir firmadan yada şahıstan ömrünü tamamlamış araç alımı yapmak istiyorum. Fakat Hurda metal/ Öta İşleme lisansımda 16 01 06 atık kodu haricinde ÖTA ile ilgili bir kod bulunmamaktadır. 16 01 06 Sıvı ya da tehlikeli maddeler içermeyen ömrünü tamamlamış araçlar yani firma araçta bulunan sıvı ve gaz yani tehlikeli olarak nitelendirdiğimiz tüm atık olarak çıkabilecek parçaları söktükten sonra bana teslim etse uygun olur mu. Bu arada Aty lisansımda bulunmaktadır.

Daha önce ÖTA olarak bir araç almadığım için bu konuda pek bir fikrim yok. Araç kayıttan düşürme ve bertaraf formu hazırlamamız gerekiyor galiba nasıl bir yol izlemeliyim.

Burak Bey merhabalar. Benim de yeni almış olduğum bir ÖTA firmam var biz de geçici depolama izni alıcaz. Bununla alakalı elinizde kapasite raporu var mı? aşamalar hakkında yardımcı olabilir misiniz? Bgun İl Müdürlüğündeki personelle görüştüm. Araçtaki sıvıları boşaltıp gönderbiliyor diye biliyorum.

Didem Hanım,

Bende ATY yanında ÖTA lisansımda var fakat ÖTA işleme benimki o yüzden tam bilgim yok ÖTA konusunda. Bende ÖTA firmaları ile görüşmelerime istinaden ÖTA 16 01 04 atık kodu ile alındığını söyledi. 16 01 06 atık kodu ile geçiçi depolamalardan alabileceğimi söylediler. Fakat ben direk olarak şahıstan veya firmalardan ÖTA alabilir miyim onu öğrenmek istiyorum.