• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İş güvenliği uzmanları ve çevre mühendisleri hk.

ayşe şencan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
danışmanlık
Herkese merhaba,

Çevre yönetimi hizmetleri hakkında yönetmeliğindeki bu tanımlara göre ben çevre mühendisi olarak tam zamanlı danışmanlık firmasında çalışıyorum aynı zamanda bir osgb de 1 gün cumartesileri iş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum şimdi ben bu maddelere göre birinden birini bırakmam mı lazım b sınıfı sınavına girmem için (3 yılı doldurmam için) kalan sürem 6 ay ve diğer yıllarım yanacak öyle mi ?

MADDE 7.
(8) Firmada tam süreli istihdam edilen personel, firma bünyesinde bulunan çevre mevzuatına ilişkin diğer yetkilendirmeler kapsamında görevlendirilebilir, ancak bu personelin farklı bir firmada veya işletmede veya kuruluşta çevre mevzuatı kapsamında elektronik sistemler üzerinden ataması yapılamaz.

(9) Firmada tam süreli istihdam edilen personelin, istihdam edildiği firmada veya farklı bir işletmede veya firmada veya kuruluşta çevre mevzuatı dışında başka bir mevzuata ilişkin yetkilendirmeler kapsamında elektronik sistemler üzerinden ataması yapılamaz.

ayşe şencan
Çevre Danışmanlık veya İSG'den birini seçeceksiniz ya da tam zamanlı bir fabrikada sigortalı olmaya geçeceksiniz. Fabrikada Çevre Mühendisi olarak çalışıp haftasonu İSG olabilirsiniz diye biliyorum. Şirketler izin verirse.

İSG'deki süreniz yanmaz. 2,5 senenin yanması ÇSGB denetiminde olduğu için sizin durumunuz ÇSGB ilgilendirmez.

Son düzenleme:
3 yılımın dolup sınava hak kazanmama 3 ay kaldı böyle saçma bir şey yaparken neden süre tanınmıyor hemen durumu nasıl değiştirebiliriz ? yeter insanları mağdur ettiğiniz....