• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İbb tıbbi atık belgesi başvurusu

Oze

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Doğa çevre ve danışmanlık Şti
Arkadaşlar merhaba ; İBB tıbbi atık belgesi başvurularında online sisteme geçiş yaptı ancak sistemde nasıl başvuru yapıldığını veya tıbbi atık belgesine dair bir şey göremedim. Yeni sistem hakkında bilgisi olan veya başvuru yapan varsa yardımcı olabilir mi ?

Merhaba özge hanım, başvuru için
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
linkinden öncelikle üye oluyorsunuz. Sonrasında kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme girip başvuruyu yapıyorsunuz. Başvurudan sonra size kısa mesaj ile ödeme yapabileceğinize dair bilgi ve hesap numarası geliyor. Bende ödeme kısmındayım şuan ama aldığım bilgiye göre ödemeden sonra onaylanıyor ve e-imzalı şekilde belge sisteme yükleniyor.

cevabınız için teşekkür ederim, e-imza olayından emin misiniz acaba ? Firmalar başvurularını kendileri gerçekleştiriyor ve e-imza herkeste bulunmuyor maalesef. İlk belge yüklemesinde e-imza istenmemişti o sebeple olacağını hiç düşünmemiştim.

@Ozgebilgic6526

siz e-imza kullanmıyorsunuz, ibb e-imzalı bir şekilde belgeyi yazıyor. yani online olarak görüyorsunuz belgeyi. bende ödemeyi yaptım, şuan sistemden onların benim yaptığım ödemeyi görmelerini bekliyorum. sonra belgenin çıkacağını, sistem üzerinde belgemi göreceğimi söylediler.

Tıbbi Atık Kabul Belgesi Başvurusu Hakkında Duyuru
“16.01.2018 tarihli ve 173 No’lu İl Mahalli Çevre Kurulu (İMÇK) Kararı’na göre 20 yatak altı ve yataksız sağlık kuruluşlarının tıbbi atık kabul belgesi başvuruları, yeni açılacak olan sağlık kuruluşları hariç her yıl 31 Mart tarihine kadar yapılabilmektedir. Sistemde oluşan yoğunluktan dolayı ve İMÇK Kararı doğrultusunda başvurularınızı 31 Mart 2018 tarihine kadar yapabilirsiniz.”

Çok özür diliyorum çok fazla araştırma yapamadım. Böyle bir belge başvurusu niye yapılıyor? İlk defa İstanbul'da bir hastaneye de bakacağım diğer illerde hiç böyle bir şey görmedim.

İş yeri hekimi bulunduran tesisler dahil ve tabi hastaneler de İBB ile Tıbbi Atık Sözleşmesi yapmak zorunda. diğer illerde de belediye veya belediye bağlı kuruluşlarla da yapılıyor diye biliyorum. Ama hastane ile ilgileneceksiniz belgenizi yenilemeniz gerekmekte tıbbi atık gönderiminde veya denetimde sorun yaşarsınız.

---- Otomatik olarak birleştirilen çoklu mesaj ----

ama sanırım 20 yatak üstü hastaneler başvurularını online yapmıyor bunun için İBB nin atık yönetimi birimi ile iletişme geçmeniz gerekiyor

ama sanırım 20 yatak üstü hastaneler başvurularını online yapmıyor bunun için İBB nin atık yönetimi birimi ile iletişme geçmeniz gerekiyor

Tıbbi atık sözleşmesi tabiki yapılıyor ama bir kez yaptık ve otomatik devam ediyor sözleşmeler. Burada sözleşme değil de belge demişler, o yüzden anlayamadım, neyin belgesi? Bahsedilen belge sözleşme mi o halde?

Atık gönderimi bu şekilde ama tıbbi atık kabul belgesi almak gerekiyor yine de diye biliyorum ben.

Laboratuvar için sözleşme yaparken personel sayısı gerekiyor.

Arkadaşlar herkese merhaba,
Ambalaj Atığı Toplama Ayırma tesisinde daimi olarak iş yeri hekimi çalışmasa dahi tıbbi atık kabul belgesini alma zorunluluğu var mıdır?
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
sayfasında soru cevap kısmında da zorunlu değil olarak anlaşılıyor fakat il müdürlüğündeki yetkili kişi belgeyi almamı ve atık çıkmadığına dair beyanda bulunmamı istedi,
nasıl bir yol izlesem , bu konuda tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi

Abdulkerim DOĞANmerhaba, il müdürlüğü en son bakanlıktan görüş yazısı istedi ben de mail üzerinden bakanlıktaki ilgili kişiye ulaştım, onlardan aldığım cevap da tam soruma çözüm olmadı ama iş yeri hekimi ile tıbbi atıklar konusunda sözleşme yapmamı ve atık oluşursa iş yeri hekimi sorumluluğunda olacağı şeklinde cevap verdiler.
iş yeri hekimiyle bu şekilde bir sözleşme yapılmıyor diye biliyorum