• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İç Tetkik Raporu Formatı Değiştirildi (Kasım 2019)

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Güneş Çevre Danışmanlık
Merhaba,

Aylık Değerlendirme Raporu'nun, Aylık Faaliyet Raporu olarak değişmesinin yanında; İç Tetkik Raporu formatında da ufak tefek değişiklikler yapıldı. Özet dosya aşağıdadır.

İyi çalışmalar

---

14 EYLÜL 2020 TARİHİNDE HAZIRLAMIŞ OLDUĞUM ÖZET DOSYASINI KALDIRMA KARARI ALDIM. KARŞILAŞTIRMAYI KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Son düzenleme:
İlk paylaşılan daha düzenli ve açıklayıcıydı bence ama böyle yayınlandıysa bundan devam edeceğiz artık.

Teşekkürler.

Cem Yılmaz-Dosya kapağında “Çevre Koordinatörü” imzası, “Danışmanlık Firması Kaşe/İmzası” ve “İşletme Kaşe/İmzası” zorunlu kılınmıştır burada bahsedilene göre 1 senelik tecrübesi olan bir kişi iç tetkik raporu düzenleyemeyecek mi yanlış mı anlıyorum açıklayabilir misiniz ?

Arkadaşlar formatlar konusunda desteğinize ihtiyacım var
iki ayrı link paylaşılmış
1.

2.

halihazırda ;
bu formatları kullanmaktayız bu formatlara geçiş tarihi konusunda bilgisi olan var mı ? hangi tarihte bu format geçerli oldu ? birde bu tarih öncesi ikinci linkteki format mı geçerliydi ?

11 Kasım ve 20 Aralık 2019'da değişiklikler oldu. Son formatlar ektedir.
Edit: 19 Kasım olacak.

Ekli dosyalar

• aylik-faa-lyet-raporu-formati_cdf-20191127120127 (1).docx
    139 KB · Görüntüleme: 44
  • eg-t-m-tutanagi-formati_cdf-20191127120233 (1).docx
    43.3 KB · Görüntüleme: 28
  • ic-tetk-k-raporu-formati_cdf-20191127120213 (1).docx
    193.1 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleme:

19.11.2019 Tarihi İtibariyle Değişen Aylık Faaliyet Raporu, Yıllık İç Tetkik Raporu, Eğitim Tutanakları Formları​

30 Temmuz 2019 Tarihli ve 30847 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "Çevre Yönetim Hizmetleri Hakkında Yönetmelik" kapsamında İşletmelerde, Çevre Yönetim Birimlerinde ve Çevre Danışmanlık Firmalarında çalışan Çevre Mühendisi/Çevre Görevlisi (Çevre Yönetimi Hizmeti Yeterlik Belgesi) sahibi kişilerce hazırlanması gereken; Aylık Değerlendirme Formu, Yıllık İç Tetkik Raporu, Eğitim Tutanakları Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü web sitesinde ?Çevre Yeterlik İşlemleri? altında;
adreslerinde yayınlanmış olup; Yeni formatlar 19 Kasım 2019 tarihinden itibaren yapılacak çalışmalarda kullanılması gerekmektedir.

e yeterlik de yazan linklerin hepsinden farklı format çıkıyor demek ki bir değişiklikte 19 kasımda olmuş .

ayrıca 30.01.2020 tarihli duyuruda iç tetkik raporlarındaki Çevre QR kodu kısmı kaldırılmış.