• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

İçme suyu arıtımı dersi dönem sonu araştırmaları

Merhabalar, aşağıdaki sorular hakkında gerekli araştırmayı yaptım fakat tam anlamıyla içeriği kuvvetli kaynaklar bulamadım yardım edebilir misiniz?Şimdiden teşekkür eder çalışma hayatınızda başarılar dilerim :)

1-Sudaki arsenik,fosfat,Fe(II) ve karbınat iyonlarının pH`a görekonsantrasyon ve/veya oransaldağılımını gösteriniz. 4,7,11 pH değerleri iiçn suda bulunan bu iyonların türlerini ve oranlarını/konsantrasyonlarını bulunuz.
2-Safsuya 0,1 M Na2SO4 ve 0,2 M NaCl ekleniyor. Elde edilen suyun iletkenliğini bulunuz. Anyon ve katyon iyonu konsantrasyonları mg/lt olarak verilmiş bir suda iletkenliği nasıl bulursunuz. Ölçümlerin doğru olup olmadığını nasıl anlarsınız?