• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İçme Suyu (Yerinde) Arıtma Sistemi

H

HilalGundgdu

Merhabalar, konuyla ilgili 2 adet teklif mevcut fakat biri diğerinin 3 katı. Merak ettiğim konu ise bu tekliflerin avantajları ve dezavantajları neler... Konuyla ilgili destek olmak isteyen var ise teklifleri gönderebilirim :)

Firma isimlerini özel olarak talep eden olursa paylaşabilirim elbette, daha sağlıklı geri dönüşler alacağıma inanarak öneriniz üzere teklifleri firma isimlerini kaldırarak paylaşıyorum. Teknik ve maliyet açısından değerlendirmenize sunuyorum :)

Ekli dosyalar

• Teklif 2.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 31
  • Teklif 1.doc
    145.5 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Sorunuz çok kapalı kalmış teklifleri burada paylaşıp merak ettiklerinizi yazarsanız konu ile ilgili arkadaşlarımız yardımcı olacaktır. :)

Formumuzun kuralları gereği evrak, doküman, slayt vb. başlıklar altında paylaşıp yorumluyoruz ki herkes faydalansın :)

İlk gözüme çarpanlar,

Debiler ve tank hacimlerine bakarsanız farklı
Garanti birinde 1 yıl fazla ve 1 yıl ücretsiz bakım :)

Teklif 1, Reverse osmos sistemi. Teklif 2 ise Yumuşatma sistemi. Arasındaki fiyat farkının en büyük nedeni bu. Eğer sadece suyun sertliği ile ilgili bir probleminiz var ise Reverse osmos sistemine ihtiyacınız yok. Yumuşatma sisteminde Ca ve Mg giderimi esastır, Ro da ise bundan çok daha fazlası. Biz reverse osmos sistemini deniz suyunu arıtmak, iletkenliği düşürmek dolayısıyla tuzluluğu gidermek için kullanıyoruz.

Eminim daha tecrübeli arkadaşlar daha doğru bilgiler verecektir, hatalarım olabilir.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Ayrıca dikkatimi çeken bir diğer konu ise 1.teklifte yer alan su deposundaki dolamit filtreler ve ozon sistemi... Bu sistem gerekli mi gerçekten?

Reverse osmos sistemi sonuna dolamit gerekli, ph dengesi ve birazda mineral kazanması için. Ozonlama ise dezenfektan alternatifi. Daha ucuz olan yöntem klorlamada kullanılabilir. Birbirine karşı avantajları ve dezavantajları var, onu karşılaştırıp değerlendirirsiniz. Ben Sıvı klor kullanıyorum. Ama sizin debiniz çok düşük, belki ozonlama daha iyi bir seçenek olabilir.

Son düzenleme: