• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Icra edemediğim mesleğimin aidatı için icralık olmuşum

Müge Eser

Kayıtlı Kullanıcı
Çmo ya 2005 yılından beri kayıtlıyım ama sadece kayıt için uğradım :( bu belki benim ayıbım belki o zamanlar odanın aktif olmamasının ayıbı. çok az iş deneyimimden sonra uzun zamandır çalışmıyoru. kasım 2010 da çalışmadığımı belirten yazıyı göndererek odaya bilgilendirmemi yaptım. ancak bugün öğreniyorum ki aileme icra yazısı ulaşmış. kabahat kimin .beni okutan ve 60 yaşında mesleği sebebiyle evlatlarının icralık yazısıyla karşılasan ailemin mi.çalışmayan bir şekilde düzeni oturmayan benim mi yoksa yönetmeliklerin mi...
üzülerek söylüyorum keşke okumasaydım :(

Çok üzücü bir durum.. Sana telefonundan neden ulaşmamışlar anlaşılır gibi değil.. Bu kadar işsiz çevre mühendisi varken veterineride Çevre Mühendisiyle aynı haklara sahip olursa olacağı bu!

odanın bu üye aidatı hakkında bu benzeri çok katı tutumu var.tabi özellikle çalışan kesim aidatını ödemeli ki onlar da bir şekilde hizmet veriyorlar bu hizmetlerin devamlılığı için üyenin aidatına sadık kalması da şart...mesleğini icra etmeyene esneklik gösterbilmeli de.ama yeni yönetiminin kaldıracağız dediği faakt geçici olarak kaldırdıkları" mezuniyet tarihinden itibaren aidat ödeyeceksin ama senin kayıt tarihin üye olmaay başladığın gün yapacağız" mantıksızlığı kesinkes giderilsin.kendimiz için değil yeni nesiller için istiyoruz...

bu zamana kadar çevre mühendisliğini yapmadıgınızı dilekçeyle beyan ettiğinizde sizden isteyemezler. ki izmir çmo şubesinin uyguladıgı budur. sizinki merkez mi yada baska sube mi?

2005 de 6 aylık bir dönem 2009 da ise 3 aylık bir dönem dışında mesleğimle ilgili çalışmadım. şuanda da hiçbir yerde çalışmıyorum. Geçen sene kasım ayında telefonla ulaşıldı ben çalışmadığıma dair belge gönderdim. Böylece icra takibinin başlamayacağı berlirtilmişti. Dün tekrar görüştüm .döneceklerini sylediler cevaplarını bildiririm teşekkürler