• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İçtetkik, Aylık değerlendirme formatları

@Emine Erdem
Umuyorum düzelecek Emine Hanım, bende bir mail attım en kötü ihtimal elimizde bir dayanağımız olur..

@Duygu Dilek
Evet Duygu Hanım. Mart ayını mı yüklemeye çalışıyorsunuz, yoksa Şubat ı mı?
Rapor bölümünün kaldırmışlar, sanırım üzerine çalışıyorlar..

RAPOR YÜKLEMELERİ HAKKINDA 16.03.15
[TBODY] [/TBODY]
Aylık Çalışma Takvimi, Aylık Faaliyet Raporu, Yıllık İç
Tetkik Raporu, Uygunsuzluk Raporu ve Eğitim ile ilgili tutanaklar artık sisteme yüklenmeyecektir.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

kullanıcı modülünde yer alan bilgi bu kadar kısa! açık! ve nettir!
Bilginize,
Hayırlı olsun:)

Eski usul devam edecektir. İzin lisans başvurularında bile arada takılan sistemin bunu kaldırması zor bir ihtimaldi. "Artık sisteme yüklenmeyecektir" cümlesi çok açık değil mi? :)

bence eski düzene geçmesi iyi olur mu bilmiyorum açıkçası.şunu da biliyoruz ve duyuyoruz ki birçok firma şehir dışında olan tesislerine gidip gelmiyordu, bu şekilde bir nebze olsun iyileşme olacağını düşünüyordum, ancak eski düzene geçilirse onlarda eski düzene geçeceklerdir. yine dipte danışmanlık hizmet bedeli vereceklerdir.
raporların yüklenmemesi iyi mi oldu kötü mü bilemedim ben :kötü::kötü::kötü:

İl Çevre'nin eleman yetersizliğinden tesislere gidip kontrol edememesi rapor yüklenmesini bir noktada anlamsız kılıyordu. Caydırıcı mıydı? Evet. Kısa vadede. Geçtiğimiz zamanlarda forumda bir yerlerde denetçiliğin ve danışmanlığın ayrılması gerektiğini söylemiştim. Bu noktaya doğru da geliniyor. İl Çevreler üst denetçi gibi denetçi kuruluşları denetleyecekler, denetçiler ise danışmanları ve firmaları...

Bence de sistem bu şekilde devam etse idi, hiç olmazsa bir ciddiyet oluşmuştu. Ama ayın 20' nden sonra 15' nden sonra yerine ayları seçip o şekilde yüklense daha pratik olabilirdi. Bakalım önümüzdeki günlerde belki farklı şekilde açılır. Hemen geri adım atacaklarını düşünmüyorum. :-)

Bence her bir çevre mühendisi bireysel olarak çevre danışmanlığı hizmeti verebilmeli. bir tesise kaç gün hizmet verecekse o kadar sigortalı olsun, danışmanlık firmalarına verilen ücretler de çevre mühendislerine verilsin, bir mühendis 6-7 adet tesise, tesisin durumuna da bağlı olarak değişgenlik gösterse de, hizmet verebilir, sağlıklı olarak tabi ki... bu şekilde 16 gün tam dolu üstüne bir de başka kiralık belgelere yüklü tesisleri de ekleyerek inanılmaz sağlıksız bir iş yükü oluşmakta..... Herşey düzensiz ve gerçek dışı.... önce Türkiye gerçeğini kabul edeceğiz ona göre hizmet vereceğiz...... bu bilinç oluşturulmalı ama böyle değil.... nasıl? ben de tam olarak bilmiyorum... bunu da yetkili merciler bilmeli.... cezaların caydırıcılığı yok, bunun da meblağ ile ilgisi yok... bu cezayı öderim ama bu çevre işini de yapmam diyen işadamı çok gördüm...... maalesef....

@Nihal Ş. Aksoy

Sistemi kapattılar diye bu kadar geri adım atacaklarını sanmıyorum :)

Şaka bir yana danışmanlık sisteminin olmasındaki temel amaç bilgi birikimlerinin oluşması. Yani sıfırdan bir Çevre Mühendisinin bilgi birimi edinebilmesi için en az 2 sene danışmanlık firmasında çalışması gerekiyor. Her sektörden farklı farklı sorunlar görmeli ki çözüm üretebilsin. Bireysel danışmanlığın en sakıncalı yanının bu olduğunu düşünüyorum. Ayrıca devlet karşısında sorumlu bir kurum görmek ister. Denetleyeceği bir kurum.

Merhaba Arkadaşlar Aylık değerlendirme ve iç tetkik raporu formatının en güncel haline nerden ulaşabilirim acaba ?

Moderatörün son düzenlenenleri: