• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İçtetkik, Aylık değerlendirme formatları

Elinizde aylık değerlendirme raporu ve iç tetkik raporunun doldurulmuş hali varsa paylaşabilir misiniz lütfen?:( bazı bölümler kafamı karıştırdı örnek görmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

@Arif Öztürk
Danışmanlık firmalarında da çok tecrübeli olmayan yine Çevre Mühendisleri bu işi yapıyor üstelik bu bilgi nasıl bir şey ise çok kıymetli, yeni gelene tecrübeli olan asla ve asla bilgi vermiyor ne halin varsa gör bana da kimse öğretmedi, deyip işine bakıyor..... Karakterle ilgili bir durum tabi bu ve özgüven ile.... netice itibari ile öyle ya da böyle bu tecrübeyi kişi kendi mücadelesi ve yeteneğince kazanibiliyor, öyleyse bireysel çalışalım, ya da bireysel de çalışalım... isteyen yine danışmanlık firmasında da çalışsın, igu lar gibi....

@Arif Öztürk

Yanlış bilmiyorsam iş güvenliği uzmanlığı konusunda bireysel hizmet verilebiliyor. Konunun insan canı ve sağlığı olduğu bir konuda bireysel hizmet verilebiliyorsa bizde neden olmasın. Bireysel danışmanlık konusunda belirli bir tecrübe yılı istenebilir.

Sistem çöktü arkadaşlar, "Aylık çalışma takvimi, aylık faaliyet raporu, yıllık iç tetkik raporu, uygunsuzluk raporu ve eğitim ile ilgili tutanaklar artık sisteme yüklenmeyecektir." diye duyuru yapıldı. bilgilerinize

arkadaşlar, tat belgesi ve ambalaj atığı toplama ayırma lisansı olan firma tüm beyanları (tehlikeli, yağ, jeneratör vs..) , iç tetkik, aylık tutanakları yapmak ile yükümlüdür değil mi? firma şu güne kadar hiç böyle birşey yapmamışta arada kaldım.

@gizemmkk
Bende aynı durumdayim yinede raporlari hazirlayip elde tutmak gerekir.. net bi cevap bulamadım

@glcndgn herkes aynı yollardan geçti tabiki, benim işi öğrendiğim ilk ve en önemli yer bu forum olmuştur . Ancak tepki gösteren arkadaşlarımın tepkisini de anlamak lazım. Bazı durumlarda, tecrübe ile kazanılacak bir durum olduğunda veya Bazı İl Müdürlüklerinde farklı olabilecek uygulamalar olduğunda eminim ki herkes yardımcı olacaktır. Örneğin İç tetkiklerde veya aylık değerlendirme tutanaklarında kafanıza takılan bir soru olursa yardım istenebilir, ama tamamen bir iç tetkik raporu veya aylık değerlendirme tutanağı gibi isteklerin, karşı tarafın emeğine saygısızlık olacağı düşüncesindeyim.

@Rıfat Yıldırım Ben 2013 de mezun oldum yüksek lisansım bitti ve bir aydır çalışıyorum forumu takip ediyorum kafama takılan yerleri soruyorum başımda işi öğreten bir arkadaş olmadığı için tek başıma öğrenmeye çalışıyorum.Sorularımı anlamsız bulanları da ben anlamıyorum.Kesinlikle size katılıyorum.Aylık olsun İÇ tetkik olsun her bir maddesi nedir ne yazılır nereden yazılır seklinde arastırıyorum ama hazırcılığa alışmış arkadaşlarımız da var maalesef

@glcndgn
@Rıfat Yıldırım kardeşim seni tebrik ediyorum düşüncelerinden dolayı. Burada herkes birbirine yardımcı olur elinden geldiğince. Soru basit veya zor olsun isterse diğerlerine göre komik olsun sormaktan çekinmemek gerekli. İnsanlar hata yaparak doğruyu bulur. Ben hata yapayım ama öğrenerek doğruyu elbette buluruz. Biraz da sabır gerekli. Bazı insanlar çıkıyor Çevre Mühendisliği kötü para kazandırmıyor iş yok,başka meslek oku. Size birşey sormak istiyorum Tıp oku diyenlere ben anlam veremiyorum. Doktorluk güzel meslek olabilir ama şuan ticarete dönmüş durumda. Geleceği rahat deniliyor ama yanılıyor insanlar. Ben 100 defa da dünyaya gelsem Çevre Mühendisliğini seçerim.

@Olgaç Sürmelihindi Ben mesleğimi seviyorum sonuna kadar da yürürüm tek istediğim iş nasıl gidiyor nasıl yapılıyor onları öğrenmek istiyorum dediğim gibi tek başıma mücadele ediyorum ama direnmeye devam ediyorum sonuna kadar da gidicem.Sizlerden bu noktada yardım istiyorum sadece.Hazır evrak hazır döküman değil sadece bilgi tek istediğim bilgi.Araştırıyorsun ama bir yerde takılınca soracak kimsede olmayınca buraya yazıyorum.Şimdiden yardımlarınız için çok tesekkür ederim .

@glcndgn inanın ben de sizin gibi başladım işe. Danışmanlık firması olduğundan çoğu tek kişiyi aktif çalıştırıp, diğerlerinin belgelerini kiralıyor. İlk işe başladığımda ofiste bir tek ben vardım :D kişilere bakmayın siz. Sorularınızın mantıklı olduğunu düşünüyorsanız sorun cevaplasın bilenler. Emin olun forumda eleştirenlerden çok yardım edecek kişi var ;) siz sorularınızı sormaktan çekinmeyin

@Rıfat Yıldırım Evet suan bende ofiste tekim.Yanımda kimse yok sabahtan aksama kadar arastırıp yapmaya calışıyorum birşeyleri not alıyorum sürekli renkli kalemlerle artık :))) Ben sorularımı sormaktan cekinmeyeceğim.İnanıyorum bir gün bende her soruya cevap verebilecek bir nitelikte cevre müh olacağım.Yardım edecek arkadaşlara çok tesekkür ediyorum.Dediğim gibi ilk iş günü ile şimdi ki iş gününü bilen insan zaten yardım etmek ister :)) Bu da benim düşüncem :)))

@Olgaç Sürmelihindi Çok tesekkür ederim