• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İçtetkik, Aylık değerlendirme formatları

@Esra TİĞİZ çok teşekkür ederim. Esra hanım,

TAT tesisiyiz. Atık yağ, tıbbi atık , jeneratör atıkları tesiste oluşmuyor. Fakat danışman firma bildirimini yapmış. Bilginiz var mı bu konuda?

@neriman sert

Yönetmelik gereği oluşmasa bile Atık Yağ bilgirimi ve Jeneratör Kullanımı ile ilgili bildirimler yapılır. Tıbbi atık ile ilgili nasıl bir bildirim yapılmış? Oluşmadığına dair mi?

Aylık değerlendirme raporlarında şubat 15.02.2017 tarihinde atık yağ beyanı yapıldığını,
06.01.2017 tarihlerinde de tıbbi atık ve jeneratör beyanı yapıldığını bildirmiş, şimdi danışman firmayla çalışmıyoruz bu bildirimleri benim yapmam gerekiyor. Nasıl yapacağımıda bilmiyorum.

@neriman sert
Atık Yağ Beyan Formu'nu
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
tıklayarak indirebilirsiniz.
Jeneratör ile ilgili olarak, SKHKKY'de 500 saati geçerse emisyon ölçümü yapılır ibaresi var. Siz de geçip geçmediği ile ilgili dilekçe ile başvuru yapıyorsunuz.
Tıbbi atık konusuna gelecek olursak, dediğim gibi ilk kez duyuyorum. Tıbbi atıkların beyanı, diğer tehlikeli ve tehlikesiz atıklar ile birlikte
adresinden yapılmaktadır. Özel olarak dilekçe ile İl Müdürlüğüne bildirimde bulunulmasına gerek yok.

Cem bey,

Atık yağ firmada oluşmadığı için atık kodu ve miktarı 0 kg.olarak mı belirteceğiz ve formu doldurup çevre il müd. teslim etmeliyim yani.

@neriman sert
Aynen öyle. Satın alınan atık yağ da yoksa, tüm kısımlara 0 KG ya da "-" işareti koyarsanız yeterli olacaktır. İl Müdürlüğüne sunarken dilekçe ile sunmayı unutmamanızı öneririm.
Dilekçe örneklerini mesaja ekleyeyim, belki herkesin işine yarar.

Ekli dosyalar

• ATIK YAĞ DİLEKÇE ÖRNEĞİ.docx
    13.5 KB · Görüntüleme: 94
  • JENERATÖR DİLEKÇE ÖRNEĞİ.docx
    14 KB · Görüntüleme: 165
@dilekkaya

Yönetmelik Ekinde şu ibare geçmekte:

Birleşik denetimlerde sorulmadı bugüne kadar, hiçbir firmanın 500 saati geçeceğini düşünmüyorlar diye olabilir. Ancak beyanın yapılması gerektiği de yönetmelikte açıkça belirtilmiş.

@dilekkaya

Yakma tesisleri derken, sonuçta jeneratörde de bir yakıt kullanılıyor. Yakıtın yanması da sizi yakma tesisi durumuna sokuyor :) Tüm Jeneratör sahibi tesislerin bu bildirimi yapması gerekiyor.

merhabalar bir tat tesisinde yeni çalışmaya başladım örneğin şuan kasım ayı işlemlerini sistemden yapmaktayım ambalaj beyanını yapıtım belediye ve gdt lerden onay beklemekteyim ve sonrasında kütle denge sistemini dolduracağım bu iki işlem haricinden örneğin iç tetkik , aylık değerlendirme raporu gibi farklı şeylerde mevcutmu ve bu raporları hangi sisteme ne şekilde yüklemem gerekiyor. şimdiden teşekkür ederim

Günaydın arkadaşlar 2018 yılı için hangi formatta hazırlamam gerekiyor iç tetkik raporunu

Ekli dosyalar

• ictetkikform (1).docx
    19.4 KB · Görüntüleme: 99
  • 29.docx
    181.1 KB · Görüntüleme: 143
@emelkarakulak

29.docx dosyanızda olana göre hazırlamanız gerek. Bu formata yanlış hatırlamıyorsam 2015 yılında geçildi. Geç kalmışsınız sanırım.

Esra Hanım bakanlığın sayfasından baktığımda ictetkikform.docx şeklinde çıkıyor zaten ben 29.docx 'e göre hazırlıyordum da fakat kafam karıştı şimdi bakanlığın sayfasındaki formata göre mi hazırlasam diye @Esra G.Ö.

Merhaba Arkadaşlar,
Ben bir firmanın kendi bünyesinde çevre görevlisi olarak çalışıyorum. İç tetkik raporunda kaşe istiyor. Kaşede hangi bilgiler olmalı? Benim aklıma gelenler:
Ad-Soyad
Çevre Görevlisi
Belge No
Bunların dışında Firma ünvanı da gereklidir sanırım. Başka bir bilgiye ihtiyaç var mı?