Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iflas durumunda çevre izni süreci

Konu, 'ARŞİV' kısmında kaanozdemir tarafından paylaşıldı.

 1. kaanozdemir

  kaanozdemir CMNet Üyesi

  söz konusu firmam (gfb mevcuttur) çevre izni için başvuru sürecinde iflas etmiş ve faaliyeti rödevanscı tarafından işletilmek üzere el değiştirmiştir. Bu durumda SGK ve vergi numarası değişmiş bulunmaktadır. tesista kapasite artışı ve proses değişikliği vs. hiçbir değişiklik yoktur.

  bu gibi durumlar için ne yapmalıyım? veya nasıl bir yol izlemeliyim bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim...

  eğer bunlara cevap vermişken ve bende bu gibi durumlar çok olucağı için gfb başvurusu sürecinde el değiştirmişse, yine proses ve kapasite değişikliği gibi bir durum söz konusu değilse ne yapmalıyım? elimizde bulunan eski tesise ait yapı kullanma izni ve kapasite raporu vs gibi gfb için gerekli evraklar yeniden mi hazırlanması gerekli mi?
   
 2. Şevhan Sayar

  Şevhan Sayar CMNet Üyesi

  ÇKAGİLH yönetmeliğin Madde 10 (9) u inceleyin.

  Kolaylıklar,


  Çevre izin ve/veya lisans belgesinin geçerliliği ve yenilenmesi

  Çevre izin ve/veya lisans belgesinin geçerliliği ve yenilenmesi

  MADDE 10 – (Değişik:R.G-24/2/2010-27503)

  (1) İşletmelere verilen çevre izin veya çevre izin ve lisansı, beş yıl süre ile geçerlidir.
  (2) İşletmede çevre izin veya çevre izin ve lisans şartlarında değişiklik olmaması durumunda, beş yıllık süre dolmadan üç ay önce yetkili mercie 6 ncı maddenin birinci fıkrasında belirtilen kurum kuruluşlar tarafından hazırlanan durum raporu ile belgenin yenilenmesi için başvuruda bulunulur. Yetkili merci, başvuruyu uygun bulması halinde yeni çevre izin veya çevre izin ve lisans belgesi düzenler.
  (3) Çevre izin veya çevre izin ve lisans şartları değişikliğe uğrayan işletmeler, değişen şartlarla ilgili bilgi, belge ve raporlarla birlikte yetkili mercie bildirimde bulunurlar.
  (4) Aşağıdaki durumlarda çevre izin ve/veya lisans alma süreci yeniden başlatılır:
  a) İşletmenin faaliyet yerinin değişmesi,
  b) İşletmenin faaliyet konusunun değişmesi,
  c) İşletmenin yakıtının ve/veya yakma sisteminin değişmesi,
  ç) İşletmenin toplam üretim kapasitesinin en az 1/3 oranında artması,
  d) İşletmenin yakma/anma ısıl gücünün en az 1/3 oranında artması.
  (5) İşletmenin toplam üretim kapasite ve/veya yakma/anma ısıl gücü artışının 1/3 oranından az olması halleri de dâhil, işletmede yapılan ve dördüncü fıkra kapsamı dışında kalan diğer değişikliklerde ise çevre izin ve/veya lisans alma sürecinin yeniden başlatılıp başlatılmayacağı, izni veren yetkili merci tarafından ayrıca değerlendirilerek karara bağlanır.
  (6) İşletmenin en az üç yıl süre ile çalışmaması durumunda çevre izin ve/veya lisans alma süreci yeniden başlatılır.
  (7) Üçüncü, dördüncü, beşinci ve altıncı fıkraları kapsamında çevre izin ve/veya lisans alma süreci yeniden başlatılan ve yapılan değerlendirilme sonucunda durumu uygun bulunan işletmelere yeni çevre izin veya çevre izin ve lisans belgesi verilir.
  (8) İşletmenin sahibinin veya adının değişmesi halinde, yapılan değişiklik işletmeci tarafından değişikliğin gerçekleştiği tarihten itibaren üç ay içinde yetkili mercie bildirilir. İşletmede çevre izin veya çevre izin ve lisans şartlarında değişiklik yoksa işletmenin çevre izin veya çevre izin ve lisansı, önceki geçerlilik süresi değişmemek kaydıyla yeniden düzenlenir.
  (9) Faaliyet sahibinin değişmesi durumunda yeni faaliyet sahibinden ayrıca devralınan işletmenin izin veya çevre izin ve lisans koşullarına uyacağına dair taahhütname istenir.
  (10) Aynı adreste bulunan ancak işletmecisi/tüzel kişiliği farklı olan işletmeler ayrı ayrı çevre izin veya çevre izin ve lisans belgesi almakla yükümlüdürler.
   
  hepaistos bunu beğendi.
 3. kaanozdemir

  kaanozdemir CMNet Üyesi

  teşekkür ederim
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...