• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uygulayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

İki farklı şirkette ÇG olarak çalışmak

Arkadaşlar benim sorum bir firmada full tıme calısyorsun ama vergi numarası farklı lakin yetkili kişiler aynı olan başka bir firmada çevre görevlisi olarak çalışabilirmisin..

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelikteki aşağıda ki maddeye bakarsanız anlaşılıyor. Farklı vergi numarasına sahip tesisler var ise danışmanlık almanız gerekecektir yada farklı çevre görevlileri bulundurmak yada danışmanlık şirketi kurarak ilgili firmalara bakmanız gerekir..
Çevre yönetim biriminin nitelikleri
MADDE 8 – (1) Çevre yönetim birimlerinde en az bir tanesi çevre mühendisi veya çevre mühendisliği alanında yüksek lisans ve üzeri eğitim almış çevre görevlisi olmak üzere en az iki çevre görevlisinin sürekli olarak istihdam edilmesi zorunludur.
(2) Aynı vergi numarasına sahip tesis veya faaliyetler, tek çevre yönetim birimi ile de çevre yönetim faaliyetlerini yürütebilir.