Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İki iş birden yapabilir miyiz ?

Konu, 'ARŞİV' kısmında Orhan Kaan Türk tarafından paylaşıldı.

 1. Orhan Kaan Türk

  Orhan Kaan Türk CMNet Üyesi

  Çevre danışmanlığı ve paket arıtma sistemleri üzerine iki ayrı firmada sadece birinden sigorta yatırılması ile aynı anda çalışabilir miyiz ? Çevre danışmanlığı firması sadece belgemi kullanıp para verecek işe gitmeme gerek yok . Diğerinde de tam zamanlı olarak çalışmayı düşünüyorum. Böyle bir durum mümkün mü ? Teşekkürler.
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Yasal olarak engel yok. Sigortanızı danışmanlık şirketi yaptırmk kaydıyla. Mesleki etik olarak başlı başına problem. Siz diplomanızı veriyorsunuz diye bir meslektaşımız işiz kalacak ayrıca meslek saygınlığını düşüreceksiniz. bir diğer konuda firmanın çevre denetimlerinde sizin bulunmanız gerekiyor iki yerde birden olamazsanız belgeniz askıya alınacaktır.
   
 3. Serhat Güler

  Serhat Güler CMNet Üyesi

  Fatih arkadaşıma katılıyorum.
   
 4. Orhan Kaan Türk

  Orhan Kaan Türk CMNet Üyesi

  Yorumunuz için teşekkür ediyorum . Zaten danışmanlık firmasından böyle bir teklif geldiğinde saçma bulmuştum , o yüzden sizlere danışmak istedim , az miktarda maaş verip insanları kullanmayı ilke edinenler var ne yazık ki . Onun yerine önü açık birşeyler öğrenebileceğin ve kendin uygulayabileceğin kurumsallaşmış bir firmada, başta maaşı az da olsa eğitim alır gibi çalışmak ve yükselmek en doğrusu olsa gerek ...
   
 5. Peki cevre danışmanlığına ek olarak ne yapılabilir usulüne uygun
   
 6. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Danışmanlıktan vakit bulabiliyorsanız, ki ayda en az bir gün işletmelerde çalışma zorunluluğu var diye söylüyorum, herhangi bir yerde çalışabilirsiniz.
   
 7. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Bir firmada tam zamanlı bir şekilde çevre görevlisi olarak çalışıyorum, cumartesi günleri çalışmamız yok. Acaba cumartesi günleri farklı bir firmada iş güvenliği uzmanlığı konusunda çalışabilir miyim? Kanunen bir sakıncası var mı? Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkürler.
   
 8. Kenan Atalar

  Kenan Atalar CMNet Üyesi

  Danışmanlık yaptığın firmanın onayını alırsan sorun yok. Onlar fark ederse tazminatsız işten çıkış olabilir. Kanunen sakınca yok ( cumartesi çalışması iş güvenliği çalışma saatini karşılaması gerekir. )
   
 9. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Danışmanlık derken iş güvenliği konusunda yapacağım danışmanlıktan mı söz ediyorsunuz? Çünkü çevre görevliliğini danışman olarak yapmıyorum. Tam zamanlı çalışanım
   
 10. Kenan Atalar

  Kenan Atalar CMNet Üyesi

  Tam zamanlı çevre görevlisi olarak çalışırken hafta sonu cumartesi günü süre ye uygun şekilde ( ÇSGB ile yapacağın sözleşmeye uygun ) çalışabilirsin. Konuyu direk Alo 170 ÇSGB ye de danışabilirsin. Zaten ssorun olursa sözleşme onaylanmıyor.
   
 11. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  teşekkür ederim bu bilgi faydalı oldu.
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.