İklim Stratejileri ve karbon piyasaları sertifika programı

Emrah Balaban

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
13 Ocak 2011
Mesajlar
5
Beğeniler
0
#1
Eki Görüntüle 11574

İklim değişikliği sorunu dünya için olduğu kadar firmalar için de riskler oluşturmaktadır. Bununla birlikte, bu sorunla mücadele etmek amacıyla alınacak önlemler aynı zamanda şirketler için fırsatlar da içermektedir. Düşük karbon içeren ekonomik bir modeli benimsemiş, karbon ayak izini ölçmüş ve azaltma girişimlerinde bulunmuş firmalar, piyasalarda önümüzdeki yılların lider firmaları olmaya aday olacaklardır.

Bu şartlar altında, firmaların dünyada şekillenmekte olan iklim değişikliği rejimini yakından takip etmesi ve bu rejime bağlı olarak oluşan ekonomik dönüşümün getirdiği risklere karşı gerekli önlemleri alıp, yarattığı fırsatları ise zamanında kullanabilmesi firma için hayati öneme sahiptir.

Günümüz firmaları için iklim değişikliği stratejileri ve karbon yönetimi firmalara itibar kazandıran, maliyetleri azaltan, gelir temin eden ve rekabet avantajı sağlayan çok önemli ve yeni birer faktör olarak özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan pazarlarda dikkatleri çekmektedir.

Dünya pazarlarında rekabet eden Türk firmalarının da bu değişimin içerisinde yer alması ve zamanında gerekli adımları atması hızla kabuk değiştiren günümüz iş dünyasının bir zorunluluğu haline gelmektedir.

Kimler katılabilir?
Firmaların stratejik planlama ve yönetiminden sorumlu yöneticiler, genel müdürler ve yardımcıları ile bölüm başkanları (satış, pazarlama, finans, lojistik ve tedarik zincirinden sorumlu),şirket sahipleri, yönetim kurulu başkanı ve üyeleri ile konunun önemini ve gelecekte şirket yönetiminde farklılık yaratmak isteyen yönetici adayları bu eğitime katılabilirler.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
 

Yukarı Alt