Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İklim Stratejileri ve karbon piyasaları sertifika programı

Konu, 'ARŞİV' kısmında Emrah Balaban tarafından paylaşıldı.

 1. Emrah Balaban

  Emrah Balaban CMNet Üyesi

  Eki Görüntüle 11574

  İklim değişikliği sorunu dünya için olduğu kadar firmalar için de riskler oluşturmaktadır. Bununla birlikte, bu sorunla mücadele etmek amacıyla alınacak önlemler aynı zamanda şirketler için fırsatlar da içermektedir. Düşük karbon içeren ekonomik bir modeli benimsemiş, karbon ayak izini ölçmüş ve azaltma girişimlerinde bulunmuş firmalar, piyasalarda önümüzdeki yılların lider firmaları olmaya aday olacaklardır.

  Bu şartlar altında, firmaların dünyada şekillenmekte olan iklim değişikliği rejimini yakından takip etmesi ve bu rejime bağlı olarak oluşan ekonomik dönüşümün getirdiği risklere karşı gerekli önlemleri alıp, yarattığı fırsatları ise zamanında kullanabilmesi firma için hayati öneme sahiptir.

  Günümüz firmaları için iklim değişikliği stratejileri ve karbon yönetimi firmalara itibar kazandıran, maliyetleri azaltan, gelir temin eden ve rekabet avantajı sağlayan çok önemli ve yeni birer faktör olarak özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan pazarlarda dikkatleri çekmektedir.

  Dünya pazarlarında rekabet eden Türk firmalarının da bu değişimin içerisinde yer alması ve zamanında gerekli adımları atması hızla kabuk değiştiren günümüz iş dünyasının bir zorunluluğu haline gelmektedir.

  Kimler katılabilir?
  Firmaların stratejik planlama ve yönetiminden sorumlu yöneticiler, genel müdürler ve yardımcıları ile bölüm başkanları (satış, pazarlama, finans, lojistik ve tedarik zincirinden sorumlu),şirket sahipleri, yönetim kurulu başkanı ve üyeleri ile konunun önemini ve gelecekte şirket yönetiminde farklılık yaratmak isteyen yönetici adayları bu eğitime katılabilirler.

  İKLİM STRATEJİLERİ ve KARBON PİYASALARI SERTİFİKA PROGRAMI
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...