• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

il çevre uygunluk yazısı

Burcak Bulut

Kayıtlı Kullanıcı
il çevreden uygunluk yazısı gfb öncesi mi yoksa çevre izinleri aşamasındamı alınıyor

@esrayalurlar
firma muhtemelen kayıtlı mükerrer kayıt yapmayın. çünkü danışman firma öncesinden kayıtlamıştır. kendisini sistemde gösterebilmek için

Konular birbirinden farklı sanırım. Benim o mesajım 1,5 yıl öncesine ait olması gerek :)
O mesajım İl müdürlüğü Uygunluk Yazısı'nın yeni çalışan arkadaş tarafından temin edilmesi ile ilgiliydi.
Sizin durumunuz ise yeni göreve başladığınız bir firmayı kendinize tanımlamak anladığım kadarıyla.
Bunun için İzin Lisans portalına girin. Firma kullanıcı adıyla kendinizi firmaya yetkili olarak atayın. Burada vekaletname istiyor olması lâzım. Yani şirket yetkilisinin sizi yetkili kıldığını gösteren belge. Onu yüklemeniz istenecektir.
Ayrıca firmanız adına dilekçe ile yetkili idareye sizi Çevre Görevlisi olarak istihdam ettiklerini dilekçe ile bildirin. Elden dilekçe verme olayı zaten yok artık. Evrak Kayıt'a gidecek her şekilde. Oradan ilgili birime gönderirler. Siz sadece dilekçe no alın. cevap vermezler zaten büyük ihtimalle. Burası yönetmelikte geçtiği için yapacağınız kısım.
Ancak şirket işlemlerini sizin yürütebilmeniz için kendinizi sistemden öncelikle atayın. Sadece dilekçe ile değil olmaz yani.
Yeni İşinizde Başarılar.
Hayırlı olsun.

@ECK
benim anlayamadığım şey size komik gelebilir ama daha önce böyle birşey yapmadığım için bu konuda çok bilgisizim söylediğiniz dilekçeyi nasıl hangi adrese yollucam sanırım internet üzerinden fakat ben bu kısmı bir türlü çözemedim. internet üzerinden yollamayı anlatabilirmisiniz bana rica etsem.

Uygunluk Başvurularında yeni bir moda çıktı. Alınan önlemler yeterli olmuyor. Kapasite raporu istiyorlar. Mesela bir beton santrali vardır faturasını gösterirsiniz ( faturada kaçlık olduğu yazar ) bu fatura o beton santraline ait olduğunu nerden bilecez diyorlar. Üzerinde seri numarası var diyorsanız onunda cevabı var. tek tek dolaşıp üzerindeki seri numaralarınımı kontrol edecez :suspus::ytrya::ssrtcbya:

her yiğidin yoğurt yemesi farklıdır derler ya o hesap. farklı il müdürlüklerinde farlık şeyler hatta aynı müdürlükte personeller arasında inceleme değerlendirme farkı olabiliyor.

Esra Hanım,
İşe başladığınızı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne bildirmek için şunu yapabilirsiniz:
Dilekçeyi yazın. Sonrasında bulunduğunuz şehirdeki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne elden teslim edin veya kargo ile gönderin.
Dilekçe normal elle yazılan veya bilgisayardan çıktı alabileceğiniz bir dilekçe.

ben cuma gunu il uygunluk yazisi icin dilekce verdim fakat isveren pazartesi gfb ye basvuracagiz dedi. daha 1 hafta oldu ise baslayali ve pek bir bilgim yok. bu dilekceyle basvursak eksiklik gelicek galiba. Niye boyle bir sey yapmak istiyor onuda anlamis degilim. sizce bana basvur derse yapayim mi yoksa yapmayayim mi? bununla ilgili ceza var mi ayrica boyle bir durumda?

İl Müdürlüğü uygunluk yazısına yeni başvurduysanız elinizde uygunluk belgeniz yok demektir. GFB başvurunuzu tamamlamanız için sisteme yüklemeniz gereken belgelerden birisi uygunluk yazısı olduğundan işvereniniz istese de İl müdürlüğü size o yazıyı vermeden başvurunuzu aktifleştiremezsiniz ve onların sistemine düşmez. Ancak uygunluk yazısı başvurunuz GFB sürecini başlattığınızı gösterir bir durumdur. Ayrıntılar için İzin lisans yönetmeliğini iyice okuyun derim. Sistem üzerinde GFB için gerekli bilgi ve belgeleri şimdiden tamamlamaya başlayın, bir kaç tanesini sunun. İşvereniniz de mutlu olsun siz de :D

Takıldığınız bir nokta olursa yine paylaşın, hep birlikte hallederiz :D

@wingsaber

İl Müd. Uygunluk yazısı olmadan başvurursanız eksiklik alırsınız. Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliğine göre eksiklik aldıktan sonra eksiklik giderimi için 60gün süre tanınacaktır size ve bu süre içinde eksiklikleri tamamlayamazsanız red alırsınız. Bence başvuruyu yapmayın, boşuna riske atmaya gerek yok. Çünkü 2 kez başvuru reddi aldığımızda bize ceza puanı veriliyor. Başvuru için gerekli diğer evrakları düzenleyin, il müd. uygunluk yazısı gelirse hemen başvurunuzu yaparsınız.

(Bkz. Çevre İzin ve Lisans Yönt.-Madde 8- (2) Söz konusu başvuruda herhangi bir bilgi, belge ve raporun eksik olması halinde, yetkili merci eksiklikleri başvuru sahibine bildirir. Bildirim tarihinden itibaren eksikliklerin altmış takvim günü içinde tamamlanarak yetkili merciye sunulması zorunludur. Eksiklikleri tamamlanan başvuru yetkili merci tarafından yirmi takvim günü içinde değerlendirilir. Başvurunun uygun bulunmaması veya belirtilen süre içerisinde eksikliklerin tamamlanarak yetkili merciye sunulmaması durumunda geçici faaliyet belgesi başvurusu reddedilir.

Merhabalar, uygunluk yazısı için dilekçe hazırladım ama dilekçeyle birlikte neler göndermem gerekiyor kesin olarak bilen birileri yardımcı olabilir mi lütfen.

@Cemre Aysalar

Kapasite raporu, AAT Proje Onay Yazısı veya varsa muafiyet yazısı, mevcut ÇED görüşü, AAT kimlik belgesi, Emisyon özet raporu ve daha önceden alınmış çevre izin-lisans belgesi varsa onu ekleyip sunuyorum ben. Ancak tesise göre de değişebiliyor. Örneğin iç ortam havalandırması ile ilgili TSE raporu bile istedikleri oldu.

yalniz bizim benim ilk işim ve başladığımda çevre izni 180 günlük süreye girdiği için iptal olmuş. emisyon ölçümü yok çed raporu eski ama kapasitede artış yok.

@Cemre Aysalar
Tabi ki. İş Akış Şeması ve Proses Özeti hazırlama için taslak mevcut il müdürlüklerinin sitesinde. Hem tesisin genel Vaziyet Planı hem de ünitelerin kendi içerisindeki vaziyet planlarını istiyor. Ekteki 3. bölüme bakabilirsin...

Ekli dosyalar

• İŞ AKIM ŞEMASI VE PROSES ÖZETİ.pdf
    309.1 KB · Görüntüleme: 59
İl müdürlüğü uygunluk yazısı başvuru dilekçe formatında herhangi bir ek istenmiyor. Şimdiye kadar yapmış olduğum başvuruları da bu şekilde yaptım. Sizin bahsettikleriniz izin başvurusu sırasında hazırlanan dokümanlar. İl müdürlüğü uygunluk için özellikle mi talep edildi bu ekler? @g_kılıç

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .