• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İl müdürlüğü tarafından firmanın denetlenmesi

Özlem BAKİ

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar merhaba..geçtiğimiz günlerde bulunduğumuz şehirdeki müdürlük 2 hafta sonrası için denetime geleceğini şirkete bildirdi..aynı gün şehirdeki diğer danışmanlık firmalarına da denetim gerçekleştirilecek. dosyalardaki eksiklerimi tespit ettim ve tamamlamaya çalışıyorum.dikkat etmem gereken hususlar konusunda yardımınızı bekliyorum..teşekkürler

ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARININ DOSYALARINDA
BULUNMASI GEREKEN BELGE VE BİLGİLER

1. Çevre Görevlilerinin tesislere/faaliyetlere hangi günlerde gideceğine dair oluşturulan aylık takvim,
2. Çevre Görevlilerince tesislere/faaliyetlere yönelik hazırlanan İç Tetkik Raporları,
3. Çevre Görevlilerinin tesislerde/faaliyetlerde aylık olarak yaptıkları kontrollerde tutmuş oldukları tutanaklar,
4. Çevre Görevlilerince tesislerde/faaliyetlerde çalışanlara ve yetkililere yönelik verilen eğitimlere ait ders notları ve tutanakları,
5. Tesislerle/faaliyetlerle yapılan hizmet alım sözleşmeleri,
6. Firma tarafından Çevre görevlilerine ait SGK primlerinin yatırıldığına dair belgeler,
7. Hizmet bedeli karşılığı tesislere/faaliyetlere kesilen faturalar.
bu belge ve bilgileri temin edin birde iyi bir yemeğiniz ve çayınız varsa sorun yaşamazsınız:) Kolay Gelsin.

eğitim konusu dışında bulunması gerekenlerin hepsi mevcut zaten..birkaç iç tetkik dışında ki onları da hazırladım..çayımız çorbamız da var :) yasmur peki siz böyle bir denetime tabii oldunuz mu hiç? mesela ben henüz firmalara eğitim vermedim çünkü hiç bir firmanın bununla ilgili altyapısı yok.. ama sektörlere göre hazırladığım birkaç sunum var yeterli olur mu? yani sonuç olarak eğitim verdiğime dair herhangi bir tutanak yok ve bu belgenin askıya alınması gibi bir sorun yaratır mı :) merak ettiğim şey bu.

bizede denetleneceğimiz söylendi ama resmi bir yazı filan yok söyleti sadece.Eğitim konusuna denetim geçiren bir ark söyledi bakıyorlarmış ama sanırım askıya alacak kadar değil eğer zamanınız varsa bu ay ki aylık değerlendirme tutanaklarına önümüzdeki aylada eğitim verilecektir , saati filan tesis yetkilisi ile görüşüldü diye bir ibareye yer verirseniz bu sizi kurtarabilir. Hazırladığınız eğitimin cd dosyalarına yerleştirin. kolay gelsin denetim sonrası duygu ve düşüncelerinizi burdan paylaşırsanız çok memnun oluruz.

@Özlem Oğuzeş
Merhaba özlem hanım denetlemeyi hangi il çevre yapacak ve denetlemeyle ilgili bir gelişme var mı acaba ?

arkadaş lar bu aylık takvim hazırlanmasında özel bir format var mı? varsa bir örnek gönderebilirmisiniz bide ben bu işe yeni başladım sayılır önceki hazırlanan bu iç tetkik raporların izlenmesi gerek ya da denetleme sırasında sorun çıkartan konular nelerdir firmalardan zannedersem sadece bunları istemiyorlardır. denetleme yaşayan arkadaşlar varsa bizede fikir verebilir mi? (kimseye bedelsiz işini anlat denmez ama:p)

arkadaşlar bir yanlışı düzeltmek istiyorum denetim bakanlık tarafından gerçekleştirilecek müdürlük değil. evet durum şimdi daha korkutucu :oops: bakanlık denetimine tabii olan yok mu hiç?

14 kasımda bakanlıktan denetime geleceği bildirildi bizede. bizim tutanaklarımız düzgün tutuluyor ama bir kaç arkadaşa sordum imza olması yetmiyormuş tutanaklarda ayrıca kaşe isteniyormuş dediler. bilginiz olsun

Sırayla dolaşıyorlar sanırım:) bize'de dün bildirmişler bugünde faksı geldi. sanırım bu aralar Çankaya'daki firmaları geziyorlar. bizim diğer arkadaşlara da bildirim gelmiş.

Ben de geçen ay duymuştum, danışmanlık firmalarının denetlenmeye başlandığını ve başlangıcın Ankara'dan yapılacağını..

Merabalar.. Biz geçen ay geçirdik denetimimizi.ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARININ DOSYALARINDA BULUNMASI GEREKEN BELGE VE BİLGİLER başlığı altında yasmur un verdiği başlıklar birebir kontrol ediliyor. İç tetkik raporlarının da tutanaklar gibi imzalatılması ve kaşelenmesi gerekiyor. Özellikle denetim ve eğitim tarihleri için düzenlenen takvimlere bakıyorlar.Bu takvimlerin özel bir formatı yok biraz süslü yaparsanız iyi olur tabi Danışmanlığını yaptığınız büyük çok bilindik firmalar varsa önce onlardan başlıyorlar kontrole. Bizim o şartlardaki firmalarımızdan bazılarının geçici tehlikeli atık sahasına kadar görmek istediler. Resimlerini falan gösterdik. Bizde her şey düzenliydi. Biz yırttık Darısı başınıza arkadaşlar..