• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Il müdürlüğü uygunluk yazısı

selimboztoprak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
KASKİ
Arkadaşlar muhtelif yerlerdeki küçük ölçekli atıksu arıtma tesislerimize İl müdürlüğünden uygunluk yazısı istedik. Gelen inceleme ekibi bizden alıcı ortam deşarjı için DSİ den olur almamızı istedi. GFB başvurusu yapılmış, projeleri bakanlıkça onaylanmış bu tesisler için bu isteğe bir anlam veremedim. Benzer problemleri yaşayanlar var mı?

Alıcı ortama deşarj durumu var ise ek2 listesi 10.8 durumunda kalmış tesisin...Bu gibi durumlarda süreci uzatmamak ve il müdürlüğündeki arkadaşlarlada sürtüşme yaşamamak istiyorsan, yazını almanı tavsiye ederim muhtemelen dsi den arkadaşlar gelip tesis çıkışınla ilgili numune alıcaklar ve prosesinle alakalı olarak bir takım atıksu parametrelerine bakıcaklardır... zararı olmaz tam tersine bence izin almak için kalan süreçte sana faydası dokunacaktır diye düşünüyorum...

bu talep haklıdır. bende yaşadım onu alıcı ortamda DSİ görüşüde isteyebiliyorlar.
Dsi ye yazı yazıyorsun onlarda gelip inceliyor sizi skıntıya sokacak yada zaman kaybı yaşatacak bir durum olmaz şartlar uygunsa tabi

Meltem hanım biz 2011 de poroje raporlarını onaylatmışız. Dsi görüşü üle ilgili genelge 2012 de çıkmış bize tabi olmadığımız yönetmeliği dayatıyorlar asıl sıkıntı burda başlıyor. Biz DSİ görüşünü alırız onda sıkıntı yok hatta bugün gifdip yüz yüze görüşücem. Bu mevzuat karmaşasında keyfimiz kaçıyor tabi..