• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ilk sağlık müdürlüğü onaylı ilk yardım eğitimi ve yangın (nilüfer bursa)

Zsude

Kayıtlı Kullanıcı
Cese Akademi İlkyardım Eğitim Merkezi
İlkyardım Eğitimi:
Resmi Gazete Tarihi: 22/05/2002
İlkyardım: Herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar hayatın kurtarılması yada durumun daha kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalardır.
İLKYARDIM YÖNETMELİĞİ Madde 16-(İLKYARDIM YÖNETMELİĞİ Madde 16-(Madde başlığı ile birlikte değişik madde 18.03.2004) Tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her yirmi personel için bir, ilgili mevzuata göre ağır ve tehlikeli işler kapsamında bulunan işyerlerinde, her on personel için bir olmak üzere, bu yönetmeliğe göre yetkilendirilmiş merkezden en az “Temel İlkyardım Eğitimi” sertifikası almış "İlkyardımcının bulundurulması zorunludur.”
Sağlık Bakanlığı onaylı İlk Yardım Eğitim Müfredatı
  • Giriş olay yeri değerlendirme,
  • Temel Yaşam Desteği ( Bebek),
  • Temel Yaşam Desteği ( Çocuk ve yetişkin),
  • Kanama ve yaralanmalarda ilk yardım,
  • Kırık çıkık ve burkulmalarda ilkyardım,
  • Zehirlenmelerde ilk yardım,
  • Boğulmalarda ilk yardım,
  • Solunum yolunda yabancı cisim kaçmasında ilk yardım,
  • Yanık ve donmalarda ilk yardım,
  • Elektrik çarpmalarında ilk yardım,
  • Bilinç bozukluğu ve medikal acillerde ilk yardım,
  • Hayvan ısırma – sokmalarında ilk yardım, hasta,
  • Yaralı ve kazazede taşıma teknikleri.
Eğitim Süresi:
Temel ilkyardım eğitimi toplam 16 saatlik bir eğitimdir.Eğitim sonunda bursa il sağlık müdürlüğünde merkezi sistem sınav yapılmaktadır.Sınavdan başarılı olan katılımcılara ilkyardımcı sertifikası verilmektedir.
Yangın Eğitimi: 19–12–2007 tarihli 2007 / 12937 sayılı binaların yangından korunması hakkında yönetmelik MADDE 124 (I)- Yapı, bina, tesis ve işletmelerde yangın güvenliğinden; kamu ve özel kurum ve kuruluşlarda en büyük amir, diğer bina, tesis ve işletmelerde ise sahip ve yöneticiler sorumludur.
EĞİTİM KONULARI
  • Yangının Tanımı
  • Yangın Çeşitleri
  • Söndürme Teknikleri
  • Yangın Anında Yapılanlar
  • Söndürme Anına Yapılanlar
  • Yangının Nedenleri
  • Yangının Aşamaları
  • Yangının Yarattığı Tehlikeler
  • Yangın Güvenlik Önlemleri
  • Yangın Kapınızı Çalarsa
  • Orman Yangınları
  • Yangın Tüpleri ve Uygulaması
EĞİTİM SÜRESİ :
Eğitim 3 Saat teorik, 1 saat pratik, toplam 4 saattir.

İlkyardım ve Yangın Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için:
https://dub114.mail.live.com/att/GetInline.aspx?messageid=6049e524-8cb1-11e2-a54d-002264c18e30&attindex=0&cp=-1&attdepth=0&imgsrc=cid%3aimage001.png%4001CE20CE.E885D5C0&cid=8f8ad5e630d24535&shared=1&blob=MHxpbWFnZTAwMS5wbmd8aW1hZ2UvcG5n&hm__login=flzgncy&hm__domain=hotmail.com&ip=10.211.36.8&d=d4412&mf=0&hm__ts=Thu%2c%2014%20Mar%202013%2020%3a46%3a49%20GMT&st=flzgncy&hm__ha=01_a1571af829b51c0e61e9bc631f0a4c8f12b1d8f40d477ba7c16fe70049f7de54&oneredir=1
Filiz GENÇAY
Eğitim Koordinatörü
GSM : 0-5374519818
E-mail :flzgncy@hotmail.com
Web :
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .