• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Şartname iller Bankası Proje Talimatnameleri

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
İller bankası Projelerinin hazırlanmasına ait teknik şartnamalerin elimde olanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Sizlerde benim vermediklerimi ekleyerek iyi bir arşiv oluşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 5) Atıksu Ar.Tes. Ozel Sartnamesi.rar
    446.6 KB · Görüntüleme: 1,279
  • 8) Jeotknik Çalışmalar Teknik Şartnamesi.rar
    17.6 KB · Görüntüleme: 1,297
  • 9) Jeoteknik Talimat.rar
    11.3 KB · Görüntüleme: 268
  • 10) Mekanik Tesisat Proje Teknik Şartnamesi.rar
    681.8 KB · Görüntüleme: 467
  • 4-MİMARİ PROJELERİN HAZIRLANMASINA AİT.rar
    20.7 KB · Görüntüleme: 2,108
  • BETONARME PROJELERİN HAZIRLANMASINA AİT TEKNİK ŞARTNAME.rar
    2 MB · Görüntüleme: 426
  • ATIKSU ARITMA TESİSİLERİ ELEKTRİK PROJE GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ.rar
    2 MB · Görüntüleme: 571
  • ATIKSU ARITMA TESİSİ MEKANİK TESİSAT PROJE TAKNİK ŞARTNAMESİ.rar
    2.5 MB · Görüntüleme: 687
  • 12) Mimari Projelerin Hazırlanmasına Ait Şartname.rar
    18.6 KB · Görüntüleme: 314
  • 11) Elektrik Proje Yapımı Özel Şartnamesi.rar
    8.7 KB · Görüntüleme: 320
  • İLLER BANKASI JEOTEKNİK ETÜT.rar
    4.9 MB · Görüntüleme: 342
  • ILLER BANKASI KANALIZASYON.rar
    3 MB · Görüntüleme: 1,949
merhabalar peki iller bankasının dekantör santrifüjlerle ilgili olarak teknik şartnamesi var mıdır? hem evsel atıklar-susuzlaştırma ve maden için

Konuyla alakalı 3 tane dosyada bende vardı. Paylaşmak istedim, umarım birilerinini işine yarar :))

Ekli dosyalar

• Pissu Arıtma Tesisi Proses Genel Şartnamesi (Stabilizasyon Havuzu).rar
    3.9 MB · Görüntüleme: 423
  • Pissu Arıtma Tesisi Proses Genel Şartnamesi (Damlatmalı Filtre).rar
    5.9 MB · Görüntüleme: 330
  • Pissu Arıtma Tesisi Proses Genel Şartnamesi (Aktif Çamur).rar
    7.5 MB · Görüntüleme: 394
paylaşımlar çok güzel....çok teşekkür ederim...aradığım birçok konuyla ilgili dökümanları burda bulmak çok rahatlatıyor insanı.özellikle bazı konularda hiç fikir sahibi değilseniz ön araştırma oluyor..emeği geçenlerden Allah razı olsun...

arkadaslar iller bankasının atıksu ve yağmursuyu projelerinde kullanılan beton ve betonarme boru şartnamesi varmıdır ?

Merhabalar,

Konu başlığını görünce buraya yazmak daha uygun olacaktır diye düşündüm. Bildiğiniz üzere, Bakanlık' ın geçtiğimiz aylarda yayınladığı AAT 2018/14 sayılı genelgede Proje Onay ve Teknik Rapor Hazırlama Kılavuzu başlığı altında "14. Proje ve Çizimler: Çizimlerde yapılacak kodlama ve sembollerde İller Bankası A.Ş Genel Müdürlüğü Atıksu Arıtma Tesisi Proje Özel Şartnamesi ekleri dikkate alınacaktır. Çizimlerde bu kılavuzda yer alan Proje ve Çizim Antetinin kullanılması gerekmektedir." ibaresi var.

Kodlama, sembol ve antet için araştırdım fakat çizim tekniğini kısaca anlatan MİMARİ PROJELERİN HAZIRLANMASINA AİT TEKNİK ŞARTNAME dışında bir doküman bulamadım İller Bankası'nda.

Konu hakkında doküman var ise paylaşmanızı rica edebilir miyim?

Herkese iyi çalışmalar :)