• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

KPSS Iller bankası alımı

mrtblgn

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar iller bankası sınavına girmeyi düşünen var mı içinizde ?

Şeytan diyor git torpilini kullan :-/ bi yandan da kul hakkı...

alımda sıkıntılı bir durum da, yds puanı ömür boyu geçerli olmasına rağmen 2015 ya da 2016 sınavlarından alınmış puanı istenmesidir. geçen yıl eylülde sınavlarına girdim, 68 küsur aldığım için mülakata katılamadım. yds puanımı 2014 te aldığımdan malesef başvuramıyorum bu yılkine. yangından mal kaçırır gibi bi alım olmuş açıkçası bu yıl.. bu yıl katılacak arkadaşlara geçen yılki sorular hakkında bilgi verebilirim.

İller bankasını aradım 2014 puanım olduğunu.. yds'nin 5 yıl geçerliliği oldugunu ve hatta 2 yıl da bakanlıklarca tanındığını söyledim ama malesef 2015 ve sonrası dediler ben de başvuramıyorum..

@Serhat Mehmet Kar herkesin hakkında hayırlısı olsun, bu süreçte belki alımlar durabilir ya da alım şartları değişebilir, takip etmek lazım. ayrıca iller bankası almadığında almıyor cidden, 2014 alımında boş kalan kadrolar olmuş yeter puanı alamayıp. 2015 alımı baya yüksekti, bu yıl daha da fazla alım var, kaçmazdı esasında. sorular zordu geçen yıl. kurumun maaşı yüksek diye kurumlar arası geçmek isteyenler de başvurmuştu, bilmiyorum onların alımı nasıl avantajları var mıdır yok mudur. sıkı takip istiyor bir de bu yds olayı için dilekçe veren çok olmuş anladığım kadarıyla, eylül sonrasına ertelensin vs diye..

itiraz eden, bizim durumumuzda olan bi çok branştan arkadaş var. belki değişebilir. kurumların mantıksız bir şekilde şartlar koyması anlamsız, madem yds her yıl girilmesi gereken bi sınav geçerlilik süresi kısalsın, böyle bir anlamı yok. sınav ücretleri de yüksek insan kafasına göre, keyfi giremiyor ki her sınava @yusufok

@Serhat Mehmet Kar ben de duydum iller bankası cidden sınavla alıyor. illa iller bankası diyen arkadaşlar vardı geçen yıl sınav öncesi sohbet ettiklerim arasında, ankarada. bi kız girmiş sınava; yeter puanı alamadım, çok deli çalıştım, girmem lazım, geçen yıl (2014ten bahsetmişti) eskişehir için yarışmıştım, kimse kazanamadı boş kaldı kadro, bu yıl tekrar açıldı, bunu da kazanamazsam zaten ömür boyu iller bankası sınavlarına katılamam demişti.

@Çağlar Ulusoy Evet hepsi doğru.. 2 kez olayı da dorğu bir daha giremiyorsunuz. Kurum çok orijinal hakikaten. İnanılmaz zor oldugu da söyleniyor sınavın.. Bakalım nasip kısmet bekleyeceğiz bir daha açılmasını Eylül'e başvurdunuz mu ? Yds için ?

@yusufok evet son gün başvurdum açıkçası düşünmüyodum da baktım her kurum farklı şeyler istiyo, gireyim dedim. kendim hazırlanıcam gene. bakalım ne alırsak artık. sınav zor çünkü matematik kısmından türev, integral, limit, analitik geometri sorulmuştu. kim bekler ki lise matematiği sorulcağını, konuları yazmamışlardı şurdan burdan sorulacak diye. sırf çevre mühendisliği kısmından 68 aldım, matematikte salladığım bile tutmamıştır geçen yıl.