Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ingilizce kelime ezberleme programı

Konu, 'ARŞİV' kısmında keops tarafından paylaşıldı.

 1. keops

  keops CMNet Üyesi

  arkadaşlar elinde ingilizce kelime ezberleme programı olan var ise paylaşabilirmi daha önce bende böyle bir program vardı fakat pc'im çöktüğünden kaybettim elinde bu ve benzeri program olan paylaşırsa sevinirim
   
 2. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

  Easy Word bu konudaki en iyi programdır.

  Eki Görüntüle 11585

  Nedir?

  EasyWords yabancı dil öğrenirken çok kolay bir şekilde kelime ezberlemenize yardım eden ücretsiz bir yazılımdır. Bilgisayarınızın başında geçirdiğiniz süre içinde belirli aralıklarla size bir kelimenin anlamını sorar ve bilemezseniz doğru yanıtı öğretir.

  Avantajları

  İçinde başlangıç, orta ve TOEFL/IELTS/GMAT düzeylerinde İngilizce ve çeşitli düzeylerde Almanca, Hollandaca ve Portekizce sözlükler vardır.

  Bilgisayar başında geçen zaman içinde zorlanmadan yabancı dilinizi geliştirirsiniz.

  Yapay zeka rutinleri kullanarak bilemediğiniz kelimelere öncelik tanıyarak öğrenmenizi garantiler.

  Hafif bir yazılımdır, bilgisayarınızı yormaz.

  Eki Görüntüle 11586

  Eğitim Tekniği

  EasyWords yapısında öğrenim kalitesini yükseltmek için akademik olarak kabul görmüş yapay zeka algoritmalarını kullanır.

  Çarkıfelek Algoritması ile kullanıcının bilemediği kelimelerin yakın zaman içinde tekrar sorulma olasılığı artırılır, bildiklerinin ise tekrar sorulma olasılığı düşürülür. Kullanıcı öğrenme zorluğu yaşadığı kelimelerle genel olarak daha çok karşılaşır.

  SoundEx Algoritması ile çoktan seçmeli sorularda yanlış şıklar, doğru yanıta en benzeyen kelimelerden oluşturulur. Etimolojik olarak yakın anlamlara gelen kelimelerin yapısal olarak birbirlerine benzeme ihtimalleri yüksek olduğundan, kök ve ekleri doğru yanıta yakın olan kelimeler yanlış yanıtlara dağıtılmaya çalışılır. Böylece çeldiriciliği yüksek alternatif şıkların seçilme olasılığı yüksek oranda artırılır.

  Eki Görüntüle 11587

  Sorular çoktan seçmeli ya da klasik olarak yanıtlanır. Kullanıcı isterse kendi kelimelerini çekimleriyle birlikte sözlüğe ekleyebilir.
  Yazılım kullanıcıyı ayrıntılara boğarak korkutmayan, mümkün olduğunca sade bir yapıda hazırlanmıştır. Kullanıcı isterse günlük bilgisayar kullanımı sırasında bir kaç dakikada bir soruları yanıtlayabilir, ya da arka arkaya sürekli soru soran modu tercih edebilir. İstenildiği zaman mola alınabilir.

  İngiliz dili için, Internet üzerinde en çok kullanılan kelimeler araştırmasından yola çıkılarak 2100 kelime seçilmiş ve sözlük olarak yazılıma eklenmiştir. Fiil zaman çekimleri, TOEFL, IELTS ve GMAT için de özel sözlükler hazırlanmıştır.

  [​IMG]

  PROGRAMI İNDİR
   
 3. keops

  keops CMNet Üyesi

  ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim .
   
  Murat Erdem bunu beğendi.
 4. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

  Rica ederim, iyi çalışmalar..
   
 5. Cihan Yeşil

  Cihan Yeşil CMNet Üyesi

  teşekkürler
   
  Murat Erdem bunu beğendi.
 6. Burçin Hekimoğlu

  Burçin Hekimoğlu CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar paylaşım için çok teşekkür ederim. Bu uygulamayı android telefonlarda kullanabiliyor muyuz yoksa telefon için ayrıca bir uygulama var mı?
  Yardımınız için teşekkür ederim.
   
 7. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  program için teşekkürler.
   
  Murat Erdem bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.