inşaat işinde iş güvenliği uzmanı

Esma Daşhan

Aktif üye
Kayıt
13 Şubat 2011
Başlık
3
Mesaj
15
Tepki
1
Şehir
İstanbul
Merhaba arkadaşlar;

Bir inşaat firmasında iş güvenliği uzmanı olarak işe başladım.İlk işim olarak bayramdan sonra başlayacak olan hastane inşaatı işini verdiler.Yönetmeliğe göre gerekli işlemleri yapmaya çalışıyorum.Fakat aklıma bazı şeyler takıldı.Şöyleki;

İlk olarak;İşçilere verilecek eğitimi için sunum hazırldım fakat bunun için uygun ekipmanın olmadığı söylendi bu durumda nasıl bi yol izlemeliyim.Bi de eğitim içeriğini fazla abartmışım galiba elinde sunulacak eğitim dökümanı varsa gönderebilirmisiniz.

Bi de Bakanlığın ilgili bölge müdürlüğüne bildirimi yer tesliminden hemen sonra mı yapmalıyım yokssa belli bir zamanı var mı? ve son olarak da ;İş sağlığı ve güvenliği kurulu ilk toplantıyı ne zaman yapmalıyım,kurulda uygulama koordinatörü olarak iş güvenliği uzmanı mı sadece olabilir yoksa başka bir kişiyi de görevlendirilebilir mi.şimdiden teşekkürler....
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Başlık
823
Mesaj
3.646
Tepki
4.024
Şehir
Tayland
Mezuniyet
2006—07
Burada uygun ekipman yok derken ne demek istediğinizi anlayamadım. Eğitim salonu projektör vb. ekipmanlar mı? İş güvenliği kurulları ile ilgili linkte bir döküman gönderiyorum. Umarım işinize yarar. Kesin bir zaman yok bildiğim kadarıyla ama şantiye yeni kuruluyor dediniz. İlk toplantıyı baştan yapmakta fayda var diye düşünüyorum..
 

Esma Daşhan

Aktif üye
Kayıt
13 Şubat 2011
Başlık
3
Mesaj
15
Tepki
1
Şehir
İstanbul
  • Konu sahibi Konu sahibi
  • #3


uygun ekipmandan kastettiğim projektörün olamamasıydı belirtmeyi unutmuşum.Yardımınız için teşekkür ederim.
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Başlık
823
Mesaj
3.646
Tepki
4.024
Şehir
Tayland
Mezuniyet
2006—07


Projektör aldırma imkanı varsa aldırın hemen bence. Aksi taktirde sözlü olarak anlatabilirsiniz. Çok problem olacağını düşünmüyorum. Görsel olsa daha iyi olurdu tabi..
 

Tuğba Coşkun

Daimi üye
Kayıt
16 Mart 2009
Başlık
19
Mesaj
402
Tepki
132
Şehir
İzmit, Kocaeli


Projektörü temin etmenizde fayda var,eğitimi sürekli vereceğinizi düşünürsek edinilmesi gerekir.
Kurulu işe başladığınızdaki ilk fırsatta yapın.İşe org. şemasını oluşturarak başlayın.48 saat önceden duyurunuzu yapın,gündem maddelerini belirleyin.
Kurul sekreteri isg uzmanıdır.
Bildirimi yanlış hatırlamıyorsam 1 ay içinde yapmalısınız.İnşaat için durum farklımıdır emin değilim.Bu konuda cevap gelecektir sanıyorum diğer arkadaşlardan.
 
Yukarı Alt