• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

iş arıyoruz köşe bucak

Özgür Tırınk

Kayıtlı Kullanıcı
2008 yılının ilk Döneminde mezun oldum.Dediler ki askerlik yapılmadan işe girmek zor.
Bende gittim paşalar gibi askerligimi yaptım geldim.
Şimdi de diyorlar ki tecrübe.
Be ne yaman çelişki anlamadım ben....
Sen iş vermezsen ben iş bulamazsam nerde ve nasıl yetişecek acaba bu tecrübeli mühendis
arkadaşlar.
saygılarımı sunarım.

evet özelde bazı yerler böyle yapıyorlar sözlümün eskiden çalıştığı yerde böyleydi istifa etti zaten ordan. asgari ücretten yatırıyolar ve diolarmışki işte bazen maaşın 3000 -4000 olur ama işte sigorta asgariden yatar nasıl iş anlamadım ???

saçma ya verdikleri maaş bin 500 ytl den fazla çıkmaz imkanı yok zaten fazla para kazandırırmı hiç adam sana senin sigortandan kazanıyor elinden gelse onuda vermiycek ya sana denetimsiz her yer ya.teftişe geldiler fabrika bir allandı pullandı sonra adam ne köşeye ne bucağa baktı yemek yediler berbaer sorada çekti gitti

Nilay hanım, sıkıntınızı anlıyorum. Ama sabretmek gerekiyor. Başvuruları yaparken bu sırada başka bir yerde çalışabilirsiniz isterseniz, ya da boş olduğunuz süreyi olabildiğince lisan öğrenerek geçirebilirsiniz. Ancak kendinize yüklenmeyin, umutsuzluğa kapıldığınızda daha kötü oluyor.

Evet haklısınız ama artık sürekli iş aramaktan bunaldım.bir süre farklı bir iş yaptım fakat ben meslegimi yapmak istiyorum zaman ilerledikçe ve biz işsizler sektörden uzak kaldıkça herşey daha çok zorlaşıyor.biyerlerden başlamak gerekiyor artık.kendimi geliştirmeye çalısıyorum bos durmuyorum ama nereye kadar böle gıdıcek bilmiyorum cok sıkıldım artıkk:( :( :(

Anlıyorum ama dediğim gibi kendinize yüklenmeniz daha da zorlaştırır bazı şeyleri. Hem kendi psikolojinizi yıpratırsınız hem de olası iş görüşmelerinde bunu kabullenmiş olacağınız için size olumsuz etki edebilir. Bu yüzden biraz zamana bırakın. Kısmet işi bu bir yerde. Ben de 2009 Haziran mezunuyum. Kendi devremden mezun olur olmaz iş bulan da var, şu an hâlâ bulamamış olan da. Maalesef bizim mesleğimiz daha çok zaruriyet üzerine olduğu için işletmeler kaçabildiğince kaçmaya çalışıyorlar. Otorite biraz bastırdıkça bize iş alanı açılıyor. Ama Türkiye'de bu sadece bizim mesleğimiz için değil, belki bir çok meslek için de böyle. Anlıyorum tedirginliğinizi ancak kendinize yüklenmemenizin daha doğru olacağını düşünüyorum.

Kendime yüklenmemeye çalısıyorum ama bu sürec gercekten cok bunaltıcı bir süreç.ben mezun olalı 2 yıl oldu halen tam olarak kendi işimi yapmıs degilimm..hayırlısı olur insallh

bende yeni mezun oldum ve 4 aydır iş arıyorum.ama henuz olumlu bir sonuç alamadım.kendi mesleğimle ilgili ne olursa olsun yaparım diyorum, ama olmuyor,olmuyor...
bir işe girip çalışanlar kıymetini bilsinler diyorum....:(

Acaba bu grupta resume gozden gecirme gibi bir grup olusturulamaz mi? Abuk sabuk resumeler direkt elenir, ama ozen gosterilmis fakat genede eksiklikleri olduguna inanan arkadaslarimiz, tecrubeli grup uyelerinden fikir almis olurlar diye dusunuyorum, belki bir-iki ornekte koyabiliriz, hos kopyalayanlar olur ama 90% fayda saglayacaksa yapmakta yarar var diye dusunuyorum. Ne dersiniz?
Selamlar,
Feryal

ya ne olacak bu yeni mezunların hali ? Okuldan mezun olalı 6 ay oldu ve halen iş arıyorum. O kadar çok bunaldım ki en kötüsüde görüştüğüm iş görüşmelerinde sana mutlaka dönücez yüksek ihtimalle seninle çalışmayı düşünüyoruz deyipte geri dönmemeleri.Madem almayacaksanız neden umut veriyorsun ki ? Hayal kırıklığı yaşamaktan yoruldum.Bu iş arama süresinde kendinizi geliştirin diyorlar.Ama buda imkan doğrultasında oluyor.Zaten çalışmıyoruz bide bu kurs ücretleri insanı iyice düşündürüyor.Umarum en yakın zamanda bu sıkıntı son bulur. :(((