• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

iş görüşmesi

hande aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
merhaba arkadaşlar ,

Şuan için bir işim var ama gelecek hafta bir iş görüşmesi için çağırıldım .İlk görüşmemiz telefonda oldu ve maaş beklentim soruldu bir fiyat verecek o civar olabilir ama yüz yüze görüşelim demiştim .onlarda brüt mü yoksa net mi dediler yüz yüze konuşalım anlaşma konusunda açığım diyerek telefonu kapattım .firmayı araştırdığımda ve şehiri düşündüğümde ve yapacağım işe bakarsak bu maaş az geldi. Yüz yüze görüşmede bu maaşı beklentimi nasıl yukarı çekme talebinde bulunabilirim.

açık açık belirtmenizde fayda var, ön araştırma yaptığınızı ve bu rakamın hayat şartlarınızı karşılamada zorlayacağını belirtebilirsiniz.

Beklentinizin bir tık üstünü söyleyin, zaten sizin dediğiniz rakamı kabul etmeyecekler onlar da bi teklifte bulunur. Eğer yetkinliğinizi kabul ettirebilirseniz orta yolu bulacaksınızdır.

bu nokta işverenin bir tercihi olup, kişiye özel ödeme yöntemi belirlemek arka planda çok fazla iş yükü ve mali anlamda da değişkenlikler söz konusu yaratıyor.

benim önerim bu noktada ısrarcı olmayıp, beklentimizin net ve brüte karşılık gelen tutarı bilmemizin fayda sağlayacağı yönünde olacaktır.

ben biraz da ironi yapmıştım tabi Hakan bey,
Ancak şöyle de bir durum var, eğer çok kurumsal bir firma değilse çalışılan yer büyük ihtimalle 150-200 max personel bulunuyordur. Bir mühendisin bu konuda maaşını ayarlamak zor olmayacaktır.
Ayrıca bankaya verilen talimatlarda net kısmı xxx miktar yazıldığında brüt zaten ortaya otomatik hesaplanacaktır. Daha önce ki işyerimde muhasebe mühendisiydim :koptum::koptum::koptum:
tabi amaç ille o işe girmekse hiçbir konuda ısrarcı olmayıp mümkün şartlarla yetinmek en doğrusu ?