• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

iş Güvenliği Kurs Notları

Ben Ankarada özel bir dershaneye gidiyorum en garanti casgem gibi ama benimki biraz mecburiyet oldu umarım iptal gibi bir durum söz konusu olmaz..

çasgemin eğitim vermesinin doğru olmadığı ve bu yüzden eğitim vermeyi bıraktığı söylendi geçen gün bunu söyleyen de emekli iş müfettişi. tabiki ne derece doğru bilemem.

Zaten bu iş güvenliği uzmanlık konularında herkes birçok şeyi söylüyor.Olabilir bu aralar bu konuda herşey mümkün,ancak şu anlık benim bilgim bu yönde.Hatta arkadaşlarımı oraya yönlendiriyorum,uzmanlık sınavları garanti olsun diye.:)..

servan

CMNet Üyesi
Merhaba,

İş güvenliği ile ilgili Avrupalıların görsel yani video lu eğitime daha çok önem verdiği dikkat çekiyor. Fikrimce ; Görsel olarak yapılacak sunumlar daima hafızada daha kalıcı oluyor.Elinizde mevcut böle bir materyal ,kaynak varmıdır?
Teşekkürler,
Görüşmek dileğiyle...

bursada bildiğiniz güvenilir bir iş güvenlik kursu varmıdır? bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımın paylaşımlarını bekliyorum..

Merhaba arkadaŞlar İŞ gÜvenlİĞİ kurulu tarafindan hazirlanmiŞ, yillik Çalima plani ÖrneĞİ elİnde olan var mi? Bu planin nasil oluŞturulduĞunu gÖrmeyİ İstİyorumda. Yardimci olursaniz sevİnİrİm.

Yıllık faaliyet planı kurul tarafından değil,iş güvenliği uzmanı tarafından yapılır.Faaliyet planında iş sağlığı ve güvenliği konularına değinilir.Mesela;
-İç yönetmelik hazırlanması
-Risk değerlendirmesi DÖF açılması durumları
-KKD
-eğitimler
-periyodik kontroller
-sağlık kontrolleri
bu gibi temel konularda ilgili kişi ,konunun faaliyete geçeceği tarih ve öngörülen tamamlanma süresini belirten bir tablo oluşturun ve bunu yayınlayın firma içinde hazırlayan ve onaylayan ibaresini koyun ve imzalatın işveren veya vekiline..
Genel olarak yıllık faaliyet planında bunlar bulunmaktadır.

Teşekkür ederim Tuğba Hanım. Bende belge alma sürecindeyim ileride bilfiil bu işi yapmayı istiyorum, iş başıma düşmeden bilmek istedim bunuda.Çok sağolun. :)