• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

iş güvenliği sertifika eğitimleri hakk. (a, b ve c sınıfı)

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
A VE B SINIFI SERTİFİKALI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARINA YÖNELİK EĞİTİM PROGRAMI uzun zamandır yapılmıyo neden arkadaşlar bi bileniniz var mı?

ÇASGEM tarafından yapılan son açıklama aşağıda yer almaktadır. Ancak durumun ne olacağı pek belli değil. Çünkü birçok sivil toplum örgütü yönetmeliğe iptal davası açmak için danıştay kapısında...

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI VE İŞYERİ HEKİMLİĞİ EĞİTİM PROGRAMLARINA YAPILACAK BAŞVURULAR HAKKINDA!!!
26 Ağustos 2009 . 11:16
Bilindiği üzere“İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMLERİ İLE ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK” 15.08.2009 Tarih ve 27320 Sayı ile Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Eğitim Programlarıyla ilgili olarak Başvuru İşlemleri/Evrakları, Eğitim Programı, Sınav Programı vb. ayrıntıların görüşülüp karara bağlanacağı Komisyonlar Eylül 2009’da çalışmaya başlayacaktır. Komisyonlardan çıkan kararlar doğrultusunda Eğitim ve Araştırma Merkezimiz belgelendirme eğitimlerine başlayacaktır. Bu nedenle Komisyon çalışmaları sonuçlanana kadar Merkezimiz tarafından yeni başvuru kabul edilmeyecektir. Çalışmalar tamamlandığında eğitimlerle ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru şekli/evrakları Merkezimizin internet sitesinden duyurulacaktır. Eğitimlerle ilgili yapılacak duyurunun yayınlanacağı tarihe kadar Merkezimize gönderilen evraklarla ilgili hiçbir işlem yapılmayacaktır.

komisyon çalışmaları sonuçlanmamış sanıorum.En karlı çıkanlar zamanında sertıfıkaları almış olanlar ..sayıları çok azz super bişi

belli oldu mu eğitim programları yaaa :S

@tugbaco

evet öyle.. az sayıdalar ve iş hacimleri en az normal çevre mühendisleri kadar ;)

tamam adaş sayılarına bi lafım yok da eğitim açılmayacak mı onu soruyorum ???

Arkadaşlar, konuyla ilgili baya bilgi sahibi oldum paylaşayım istedim,

İş Güvenliği Uzmanlarının eğitimleri, eğitim verebilecek kuruluşların özellikleri, başvuruda istenen belgeler ve iş güvenliği uzmanları eğitimleri ve sertifikalandırılmaları ile ilgili düzenlemeler, 15 Ağustos 2009 Tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe giren, "İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimleri ile Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri Hakkında Yönetmelik" ile düzenlenmektedir. Sertifika eğitimleri ÇASGEM'in yanısıra, özel ve kamu kuruluşları ve üniversiteler tarafından uygulamalı ve pratik olarak verilecek, sertifikalar ise İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak sınav sonucunda verilecektir.

bu yazı
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
sitesinden alıntıdır.

Bu konuyla ilgili araştırmalarım neticesinde öğrenmiş olduğum kadarıyla; Bakanlığın kendisi eğitim açmayı düşünmüyor gibi, bu işi tamamen özel sektörde kendisi tarafından yetki belgesi vereceği firmalara devredecek yani eğitim için taşeron kullanacak, bu yetkilendirilmiş firma sayısı 3-5 gibi belirlenen bir sayıya ulaşınca hepsine son hazırlıklar için zaman verilecek ve bakanlığın belirlediği tarihte eğitimler tüm özel kuruluşlarda başlayacak (aynı anda) buradan eğitimi alan kişiler eğitim sonrasında bakanlığın CASGEM'de açacağı sınava katılacaklar ve sınavda başarı elde edenler sertifika sahibi olabilecekler.

Özel sektörde yapılacak eğitimlerle ilgili başvuru ve hazırlıklar firmalar tarafından sürdürülmekteymiş.

Öğrenebildiğim kadarıyla 2009 Aralık sonu yada en geç 2010 Şubatta kurslar başlayacakmış. (tahmin edilen tarihler)

Eğitim ücretlerini bakanlık belirleyecek ve tüm yurtta standart olacakmış. Eğitim 1 hafta teorik-uygulamalı sonrasında ise İNTERNETTEN ONLİNE devam edecekmiş (ilginç) yanlış hatırlamıyorsam toplam 180 saatti.

Tuğba hanım onu zaten yapıyoruz. Şüpheniz olmasın...

Peki arkadaşalar OHSAS 18001 Katılım Sertifikası C sınıfı olarak mı geçiyor yoksa C sınıfı olmaya aday mı demek oluyor?? TSE,Meyer Danışmanlık gibi kurumlardan aldığımız sertifikaların ne önemi var ??

a,b ve c belgeleri bakanlıkça düzenlenen eğitimsonrasında veriliyor.bununla ılgılı konu zaten bu mesajların başında açıkça anlatılıo_OHSAS ise şirket içi tetkikçi olmanızı sağlamaktadır. c ile alakası yoktur.
OHSAS 18001 işçi sağlığı iş güvenliği yönetim sistemi eğitimi sonunda iç tetkikçi ünvanı alıosunuz.
zaten herkesin bu alanda sertifikası mevcut sanıorum.

Adaştan iş yok, ben haber vereyim bari :p:D
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI VE İŞ YERİ HEKİMLİĞİ YETKİLİ EĞİTİM KURULUŞLARI LİSTESİ
İSGGM WEB SAYFASINDA DUYURULDU.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Bu kurumlardan birinden egitim alindiktan sonra, Calisma Bakanliginin organize edecegi (OSYM ile beraber duzenleyecek) sinavdan basarili olmak gerekiyor.