• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iş güvenliği ve çevre görevliliği

Burak Dumlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Albayrak Erzurum Şeker Fabrikası
Arkadaşlar çevre görevlisi olarak müşavirlik firmasında çalışmaktayım. bunun yanında c sınıfı iş güvenlikçisi olarak çalışabilir miyim?

@CMNet Okuru
aynı firmaya hizmet verebiliyoruz diye öğrendim ben de
örneğin farklı bir firma da tam gün çevre görevlisi olarak görünmüyorsam o gün içinde ki kalan saatlerimi isg uzmanı olarak danışmanlık verebiliyorum

@burak_dumlu
en fazla ücret getirisi olana bakmak lazım benim fikrim :)

@Gülay Kudret Birdal
Bencede :) ikisi birlikte olsa daha çok getirirdi ama görünen oki olmuyor :( ben yarın sosyal sigorta bakanlık hepsini arayacam bakalım ne sonuç çıkacak

@burak_dumlu
Bence oluyor :) size önerecekleri de sigortanızı yarım gün yatırırlar yarım gün de isg danışmanı olarak yapılabilir diyeceklerdir.Her ikisi için de tam zamanlı uzman yada görevli bulundurma zorunluluğu olmayan firmalara bakın :)

@burak_dumlu
Lütfen bana da haber verin sonucu.

Çalıştığım firmada hem çevre görevlisi hemde isg uzmanı olarak görev yapıyorum her yeri aradım sigorta primi ile ilgili kimse adam akıllı cevap vermiyor, herkes başkasına aktarıp duruyor.. En sonunda bir danışmanlık firması ile görüştüm isg katip üzerinden isg uzmanı olarak gözükmen gerekir , sigorta primin ister isg uzmanı olarak yatırsınlar isterse çevre mühendisi olarak sorun değil kendi içinizde atama yazısı yazın yeterli olur dediler ama hala net bir bilgiye ulaşamadım :(

doğru olanda dahiliye uzmanının kendi branşında kariyer ve söz sahibi olmak yolunda çalışarak işini yapmasıdır,
ameliyathaneye cerrah olarak girer ve uzman olmadan bu işi yapmaya kalkar ise sonuç pek de hoş olmaz,
tabi ki de takdir bu işe gönül verenlerindir,
kolay gelsin,
kazasız günler,

Arkadaşlar bugün arayabileceğim her yeri aradım. Bu konuda kimsenin doğru düzgün bir bilgisi yok. Konuyla ilgili kayıt açtılar 3 iş günü sonunda döneceklermiş.

bildiğim kadarıyla isg uzmanı olarak sıkıntı yok sıkıntı "çevre görevlisi" tabirinden kaynaklı. gülay hanımın dediği gibi çevre görevlisi olarak atamanız varsa 30 gün tam zamanlı olduğunuz için sigorta isg ilave olamaz ve yönetmelikte bunu engelliyor.anacak "çevre mühendisi+isg uzmanı olabili" sigorta girişi isg uzmanı olur .Ayrıca yine burada forum konusunu hatırlamıyorum ancak "çevre görevlisi+isg uzmanı" şeklinde çalışan bi arkadaşımız denetim sırasında bu sebepten ceza aldığını yazmıştı...

@CMNet Okuru
Kesinlikle sıkıntı olan nokta burası oluyor. Bu konuda odayı dahi aradım. Bakalım sonuç ne çıkacak

@CMNet Okuru

sgk girişi çevre görevlisi olmak zorunda değil büro çalışanı olarak da giriş yapılabiliyor.

@CMNet Okuru

Bu konuda bilemem çevre görevlisi meslek kodu var mı:) bilmiyorum. Ben çevre müh. meslek kodundayım ama çalıştığım yer danışman anlaşmalı ben ayrıca fazlalık tesisteyim atama işlemleri hiç yapmadım..

@Gülay Kudret Birdal

Bence öyle olmamalı çünkü denetimde çevre görevlisi olarak denetleneceksiniz portala kendinizi çevre görevlisi olarak atayacaksınız. Kaldı ki böyle bir şey varsa da bu uygulama yanlıştır yakında müdahale ederler

@CMNet Okuru

çalıştığım yerde müdürlük yapıyorum diyelim ki ve çevre görelisiyim sgk girişimin büro görevlisi olmasında bir sakınca olamaz ki portalda çevre görevlisiyim.Çevre görevlisinin işlerini yapıyorum ama işe giriş konumum farklı denetime girdiğimde de kimse bana ssk girişimi sormadı