• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iş güvenliği ve çevre görevliliği

Burak Dumlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Albayrak Erzurum Şeker Fabrikası
Arkadaşlar çevre görevlisi olarak müşavirlik firmasında çalışmaktayım. bunun yanında c sınıfı iş güvenlikçisi olarak çalışabilir miyim?

bana kalırsa bunun denetimi tek bir şekilde yapılabilir.sgk çevre şehircilik bakanlığına ssk girişlerini bildirir ve portalda ssk girişi çevre mühendisi olmayanlar çalıştığı tesise kendisini atayamaz.sgk şuanda sadece 30gün*8 saat mantığına bakıyor tam gün zorunluymuş değilmiş bunu çevre bakanlığının yönetmelikleri belirliyor ve işveren de tam gün ssk bildirimi yaptırıyor.iki kurum arasındaki kordinasyonu sağlamadan kimse farkedemez :) @CMNet Okuru

arkadaşlar anlamadığım bir nokta var; ben çevre mühendisi olarak girdim sonra çevre görevlisi oldum şimdi de isg uzmanı.bu durumda hem çevre görevlisi hem isg uzmanı olarak aynı kurumda çalışabiliyor muyum?

Arkadaşlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından şöyle bir sonuç çıktı:
- Tam zamanlı çalışan biri fazla mesailerini kendi çalıştığı şirkette yapabilir. başka bir şirkette mesai yapamaz.
- Kısmi zamanlı çalışan biri toplamda 217 saati aşmamak kaydıyla başka bir firmada çalışabilir.

Bu sonuç Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından , Çevre ve Şehircilik Bakanlığından henüz sonuçlanmadı onunla ilgili sonuç belli olduğunda onuda buradan paylaşacağım.

@burak_dumlu
tam da beklediğim gibi :)

@Burak Bilen
kendi firmanızda yapabilirsiniz.

@Gülay Kudret Birdal

isg sertifikasına verdiğim 2 bin tl'i çıkaracak kadar maaşımı arttıracaklarını sanmıyorum :)

@Burak Bilen
Ya kendi firman da isg yapacaksın yada kısmi sözleşme yapacaksın çalıştığın yerle başka yerlere de bakabilirsin.

@Burak Bilen
isg danışmanlığı almaya başladığı dönemde 200 250 tl ye danışman bulabilecekse zaten orda vakit kaybetmeyin bence yine aylık olarak 500 tl gibi bir ücret ödenecek danışmanlara size de 400 verirlerse bnce yapılabilir kendi şahsi fikrim :)

@CMNet Okuru
onu boş olduğunuz gün değil sgk ya ödenen priminizde kaç gün kaç saatten bildirildiği belirler bence

@Burak Bilen
vermezse firmanızın isg danışmanlığını yapmayın bence az paraya çok risk yok yaa :)