• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iş güvenliği ve çevre görevliliği

Burak Dumlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Albayrak Erzurum Şeker Fabrikası
Arkadaşlar çevre görevlisi olarak müşavirlik firmasında çalışmaktayım. bunun yanında c sınıfı iş güvenlikçisi olarak çalışabilir miyim?

@Burak Bilen
bana 400 tl çok iyi gelir bu durumda ama sizi bilemem kendi fikrimdi

Bakalım Çevre ve Şehircilik Bakanlığından ne gibi engeller çıkacak :) bir iki güne oda belli olur.

@habibe gözde karayel

valla iyi olur . çünkü değecek bir şey olsun. yaptığımız işin karşılığını yine alamayacağız bundan eminim ama ekmek parası işte :D

@CMNet Okuru
zaten risklerini biliyorum yabancı olduğum bi konuda isg uzmanlığı yapmam. kendi çalıştığım iş yerinde yapmayı düşünüyorum ama 3 5 kuruş için hiç risk alamam gerekirse işten bile çıkarım başka biriyle anlaşsınlar :) başta oturup işverenle peşin peşin anlaşmak lazxım her dediğimi yaparsan kabul ederim yoksa başka birini bul diye :)

Arkadaşlar ne gelen çalışma bakanlığı nede gelen çevre şehircilik bunları sorgulamaz. Çevre şehircilik senin çevre görevlisi belgene ve sistemde görünmene bakar. Çalışma bakanlığı sözleşmene bakar (isg katip) ve sigortana. durum budur. Olması gerekenle olan farklı, bende uzmanlıkla çevre işini farklı kişilerin yapmasını isterdim ama malesef ( bende hemçevre görevlisi hem uzmanlık yapıyorum ). çok kez denetleme geçirdim ( çevre şehircilik ve çalışma bakanlığı) fakat soran olmadı. İşverenler Ali Ağaoğlu gibi biz yapıyoruz oluyor modunda :)

Arkadaşlar hem çevre görevlisi hem de isg uzmanı olarak hizmet verebiliyorsunuz sistemsel bir sıkıntı olmuyor fakat yönetmeliklerin neler söylediği gayet açık. İsgciye ikinci işi veremezsin çevre görevlisine ikinci işi veremezsin.

@habibe gözde karayel

teşekkür ederim. fakat hesabı yapamadım çalıştığım yere göre :)

@nur hilal

benim bildiğim tek sıkıntı sgk'da olursa olur. ama ona da bir çare bulmuşlar. hem isg hem çevre görevlisi yapıyorsan primler her ay 30 günlük yatar. 2 farklı yerde çalıştığın için daha fazla yatmaz. sadece primin fazla yatar.

@habibe gözde karayel
10 kişi altında çalışanı olan yerler için nasıl olacak acaba :)