Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

iş kazaları

Konu, 'ARŞİV' kısmında Taner Karacaylı tarafından paylaşıldı.

 1. Taner Karacaylı

  Taner Karacaylı CMNet Üyesi

  Basına Ve Kamuoyuna..

  Geçen hafta TBMM den ‘İş sağlığı ve güvenliği’ yasası geçmişti. Ve biz Derdimize derman mı ? Hayır değil. demiştik. Yetmedi, işveren yükümlülüğünü azaltan, kayıran düzenlemedir demiştik. Ve görüyoruz ki, yasa konuşuldukça dediğimiz gerçekler ortaya çıkmakta.

  Ve ülkemizde her gün 5 ile 8 arasında işçi hayatını kaybetmeye devam etmekte....Nedeni bizlerce de, yetkililerce de yeterince açık.. Nitekim yargılama süreçleri de, bilirkişi raporları da aynısını söylemekte.

  Bakın Eskişehir deki patlamaya, Davutpaşa nın kopyası gibi.

  İşverenlerin kar hırsı nedeniyle işçi güvenliğine dair önlemleri almaması. Yetkililerin ise yasal mevzuat hükümleri açık ve ortada iken denetim görevlerini yerine getirmemesi. Ve çıkarılan yasanın bu gerçekleri görmediğini düşünüyoruz.

  İşte bu nedenledir ki; İş kazası değil...Israrla cinayet demeye devam ediyoruz....

  ARTIK YETER..!

  Biz de söz bitti diyoruz artık. Vicdan sahibi, adalet duygusunu yitirmemiş herkes ‘bu vahşeti’ anlayarak davranmalı diyoruz. "iş cinayetlerine dur diyebilmek için vicdan ve adalet nöbetine" başladık.

  Ve biliyoruz ki; bizler ARTIK YETER ! demedikçe, canımızın yangınını ve öfkemizi görünür kılmadıkça, kimse kendiliğinden hareket etmiyor.

  Ve biz en çok canı yananlar, başka canlar yanmasın diye;

  Taksim/Galatasaray Meydanın da (01.Temmuz.2012) Pazar günü Saat: 13.00 de bir saatlik VİCDAN ve ADALET NÖBETİMİZİN 7.haftasındayız...

  Bu hafta, Tersanede hayatını kaybeden işçi kardeşlerimizin ailelerini dinliyoruz.

  İş cinayetlerinde Hayatını Kaybedenlerin Yakınları ve Yaralananlar

  kaynak
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Arkadaşlar kaynak konusunda hassas davranmanızı bekliyorum. Dökümanın asıl sahibi kimse ilgili yer kaynak olarak gösterilebilir. Alıntı yapmış bir yeri kaynak olarak gösteremezsiniz.
   
 3. Taner Karacaylı

  Taner Karacaylı CMNet Üyesi

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...