• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı

Nilay AKKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kent Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi Tic. Ltd.Şti.
Merhaba arkadaşlar,
İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı nereden ve nasıl alınıyor. Bunun için çevre izni veya GFB gerekli mi?

Arkadaşlar meraba
İki firmamız vardı ama asıl şubeyi şuan kullanmıyoruz kullanıyor gözüküyor bütün vergi işleri vs ordan hallediliyor fakat o merkez şubeyi taşımak istiyoruz bu taşımak istediğimiz ofis yine bizim fakat adına kayıtlı kişi vefat etti biz bu taşımayı nasıl yapabiliriz

merhaba arkadaşlar sorum şöyle; hava ölçüm laboratuvarları çalışma ruhsatı alma konusunda hangi sınıfta yer alır ben net bir bilgi bulamadım.
yardımcı olabilir misiniz?

@Yasemin Uzuner

Çalışma parametrelerine göre değişiyor. örneğin kimyasal madde kullanıyorsanız Gayri Sıhhi Müesese Ruhsatı (GSM1) ruhsatı isteniyor. Veya kapsamınız dar ve kimyasal madde içermiyorsa GSM2 ruhsatı ile çözebilirsiniz. Ruhsatlandırma işlemi için laboratuvarın bağlı bulunduğu ilçe belediyeye ile irtibata geçerseniz daha net bilgi verebilirler. İliniz Büyükşehir statüsünde ise GSM1 için büyükşehir belediyesine başvurmanız gerekecek.