• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

işe giriş bildirgesi

ibrahim19

CMNet Üyesi
ben şu anda bir TAT firmasında çalışıyorum. GFB almak için kendimi çevre görevlisi olarak atamam gerekiyorda bu işe giriş bildirgesi yüklemem gerekiyor ama sistem şu hatayı veriyor '"Dosya Uzantısı Desteklenmediğinden, Dosya Yüklenemedi." ne yapmam gerekiyor acaba

ibrahim19

CMNet Üyesi
yanlız bu işe giriş bildirgesi denilen şey benim kendimin world de yazıp işte şu tc numaralı kişi firma adına bütün çevre işlerini imzalamaya yetkilidir diye hazırladığım bir yazı mı acaba yoksa benim bilmediğim başka bir şey mi

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Hayır firmanızın ssk ya yazdığı falan falan kişi firmamda şu pozisyonda işe başlıyor diye yazdığı yazıdır. Mantıklı olan bence budur çünkü sizin yazdığınızın yazının yasal bir dayanağı olmayacaktır.

işverenlerin işe alacakları sigortalıları işe başlatmadan önce nüfus cüzdanlarına göre üçer nüsha ve fotoğraflı olarak düzenleyerek sosyal sigortalar kurumuna bildirmek için düzenledikleri belgedir. işe giriş bildirgelerinden fotoğraflı olan birinci nüsha sigortalının nüfus cüzdanının bir fotokopisi ile birlikte kurumca alınır. sigorta sicil numarası, alındığı tarih ve genel evrak numarası işlenen bildirgelerin iki nüshası ise, biri sigortalıya verilmek, biri de saklanmak üzere işverene iade edilir. ilk defa sigortaya tabi olacak sigortalılara sicil kartı düzenlenmesi için kurumda kalacak bildirgeyle birlikte bir fotoğraf daha verilir.

ibrahim19

CMNet Üyesi
teşekkürler şimdi o işle uğraşıyorum inşallah olur aksi bir durumda tekrar sizin yardımlarınıza başvurabilirim

lost

CMNet Üyesi
çalıştığın şirketin dış muhesebecisinden temin edeceğin bir belgedir.. muhasebeciyi ararsan hemen temin edersin. getir tara jpg, jepeg veya pdf olarak sisteme yükle..

Fecriati

CMNet Üyesi
Arkadaşlar sisteme atama için işveren açısından gerekli olan şeyler nelerdir? Tüm resmi evraklarda görünen tek yetkili kişi fabrikamızın yönetim kurulu başkanı, işe giriş bildirgemi imzalaması açısından imza sirküleri vb. şeyler gerekiyor mu? O da mı mobil imza kullanacak? Başka gereken bir şey var mı?

Sizden önceki mühendisin sistemden kaydını sildiğinden emin olun diyeceğim..belki bu sebeple bu hatayı veriyor olabilir.
Sildiğine eminim. Silip kendini ekledi, arkadaşım kendisi zaten. Tekrar baktı emin olduk. Umarım Bakanlıktan hallederler..

Aslında kaydımı işten çıkmadan önce ben de sildim.. neden böyle oldu ki..